Wpis z mikrobloga

@matkuma: Ściągaj normalnie zderzak. Tam jest kilka śrub i łatwo wychodzi. Na górze masz chyba 2 spinki i 2 śruby. Po bokach przy nadkolu po jednej i 3 od dołu. Roboty na 10 minut. Jak nie chcesz to próbuj wyciągać razem z tym przewodem.
Edit: trochę pomyliłem z innym renault ale z 10 minut robi się może 15 bo trzeba plastikowe nadkola odgiąć albo ściągnąć
@trzaichlac69 a proszę mi powiedzieć czy Pan miał styczność z clio 3 dci i jak by Pan wymieniał tą rurkę klimatyzacji tą co zamiescilem zdjęcie na poczatku dyskusji. Myślałem bez demontażu zderzaka, ale widzę ze nie ma dostępu do śruby mocujacej przy chłodnicy
@fabek @trzaichlac69 @Msciwy_pterodaktyl
wczoraj wymieniłem tą rurkę bo stara rurka miała przetartą dziórę a dziś byłem na badaniu szczelności klimatyzacji zwykłym powietrzem i mechanik co sprawdzał to mówi że ucieka i nie szczelna, sam widziałem na zegarze jak spada ciśnienie. Koszt badania 10 zł. Czy tą rurkę jakoś trzeba przed montażem czymś posmarować może ?.
@matkuma: Dałeś nowe uszczelki? Nie wiem jakie tam jest rozwiązanie uszczelniające bo mało tych chłodnic wymieniłem ale nowe uszczelki to podstawa. Trzeba też dokręcić z odpowiednią siłą.
Edit: Zwykłe zielone oringi. Sprawdź czy nie uszkodziłeś go przy wkładaniu rurki. Najlepiej posmarować olejem przed wsadzeniem
@Msciwy_pterodaktyl tak zielone . mialem badaną szczelnosc samym powietrzem i na manometrze powoli schodziło. A może mechanik się nie zna i z poczatku powoli schodzi bo musi się rozprowadzić po całym układzie i trzeba dopuszczać powietrza do pewnego momentu aż się napełni
@Msciwy_pterodaktyl wczoraj ściągałem zderzak bez problemu i wymienilem tą rurkę która miala otwór jak na gwoździa, obtarło się o element samochodu. Też całkiem możliwe że gdzieś indziej do tego momentu się jeszcze uszkodzilo