Wpis z mikrobloga

Jak będzie liczona zdolność do tego kredytu 2%? Wystarczy że rata to będzie przekraczała 1/2 wynagrodzenia? Mam na oku fajne mieszkanko za 600k i wg tego kalkulatora https://kalkulatorkredytu.com/ rata wynosiłaby 2200 przy kredycie na 30 lat więc bardzo spoko. Zarobki 4.5k netto na UOP. Dzwoniłem do banku to nic nie wiedzieli

#kredyt #kredythipoteczny #nieruchomosci
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Viado: ale jesteś świadomy tego że można utracić dofinansowanie z BK2%? Rata będzie wynosić tyle co pensja netto. I co wtedy? Myślisz że jakiś bank się zgodzi na to żeby rozdawać niespłacalne kredyty? Ten program jest dla tych, których i tak było stać, nie ma co liczyć na cuda.
  • Odpowiedz
@Kliko: z podanymi zarobkami zdolność to będzie jakieś 250k? Co można za to kupić? No chyba że mówimy o Polsce powiatowej, na pewno nie mieszkanie za 600k przy takich zarobkach xD
  • Odpowiedz
@JC97 w 2011 nie miałem nic, zarobki z różową razem 3500 na rękę, kredyt na budowę domu i zakup działki na wsi - 300K na 25 lat z ratą około 2200, dzisiaj razem zarabiamy około 10K, a raty mam 700 zł (tak nadplacalem jak tylko mogłem - kredytu zostało 70K) - a więc da się, ale na wsi
  • Odpowiedz
Gościu, 600k kredo przy 4.5k na rękę xD pomijając sam fakt, że raczej żaden bank Ci tego nie przyklepie, to chyba będzie to życie na krawędzi.

Wiesz o tym, że jak kupisz mieszkanie na własność, to nie płacisz tylko raty kredytu, ale jeszcze czynsz i inne opłaty administracyjne?

Ja na własnościowym płacę jeszcze ~900 zł samego czynszu u administracji...

Jak
  • Odpowiedz