Wpis z mikrobloga

Pytanie do Mirków pracujących w Wiedniu lub ogólnie w Austrii. Czy mieszkanie i praca tam równocześnie nie będąc zaszczepionym jest problematyczna? Nie dam sobie ręki uciąć, ale wydaję mi się że Austria oraz Niemcy dość ostro podchodzili do tematu - paszporty bez których się nie wejdzie do restauracji czy na siłownie to pierwsze przykłady które przychodzą mi do głowy o których na pewno kiedyś gdzieś czytałem. Może to był skrajny przykład i łyknąłem wszystko jak młody pelikan, a może tak było ale sytuacja się "ustabilizowała"?

#emigracja #austria
  • 7
@eugeniusz_geniusz: pytam całkiem serio, bo nie śledzę w ogóle tematu, a mam okazję do wyjazdu/pracy i chciałem rozwiać wątpliwości. I w ogóle ciężko cokolwiek znaleźć online na ten temat (być może dlatego, że temat umarł :D), dlatego pytam o info z pierwszej ręki.
@omennomen: Do jesieni masz spokój. Zmieniałem prace miesiąc temu i nadal spora ilość firm wymagała ważnego certyfikatu covidowego. Wybrałem firme która nie wymagała ( )
@yale: kurczę, bazując na poprzednich komentarzach zacząłem myśleć że nie będzie większego problemu :/ No ale dobrze wiedzieć że są firmy które tego nie wymagają
@omennomen: Bardzo możliwe, że nikt się nie przyczepi jeśli nie podeślesz papierów covidowych. Panuje teraz duże rozluźnienie ale pamiętajmy, że to Austria. Najbardziej zidiociały kraj jeśli chodzi o covida i obostrzenia (od 1.5 miesiąca można po Wiedniu podróżować bez masek FFP2) . Myślę, że ten cyrk już nie powróci na jesień ale tego wiadomo nikt nie zagwarantuje.
Dzięki wielkie za rozjaśnienie sytuacji @yale! Na razie jestem dość mocno zdecydowany na przeprowadzkę, a jeśli coś pójdzie nie tak to najwyżej będę później myślał o zmianie kraju, na razie nie ma co sobie zawracać głowy - wyjazd to i tak dość duży krok