Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy

Robilem nogi, przysiad tylny, rumunski MC z kettlem, i wyciskanie na suwnicy.
Po treningu czuje w zasadzie tylko gorna zewnatrzna czesc posladka i troche dwójkę.
Ta gorna czesc posladka to posladkowy sredni, albo maly. I teraz pytanie. Dlaczego tak?

Priorytet mial byc na dwojke. CZy posladek jest slabszy od dwojki, czy zle technicznie robie?
  • 6
@szaman4: Przysiad tylni i wyciskanie na suwnicy targetują głównie czwórki (dwójki też pracują, ale nie jakoś dużo). Jak Twoim priorytetem są dwójki to dodaj jakieś inne ćwiczenie, które je wyizoluje (np. uginanie nóg na maszynie leżąc/siedząc)
@stefan8800: @Bubbo @dosefurious nie wiem czy to istotne, ale czuje posladkowy maly ,sredni, mocne domsy (czyli ten zewnetrzny gorny kawalek tylka). Pracowalem z trenerem osobistym, gosciem od trojboju i fizjoterapii, bardziej nad technika bo zaczalem dzwigac troche wiecej, ale moja technika srednio domaga.

Przysiad, moj ciezar roboczy to jest ok 105kg na serie, ale z trenerem robilem 70kg, z wersja z pietami na podwyzszeniu 2cm. I tempo 4-1-1. Z Pauza na
@szaman4: to ze ci dwójka pracowała nie ma wątpliwości, pytanie czy naprawdę ci zależy na ten moment zeby ja tak przetyrać i przeciażyć żeby faktycznie czuć zakwasy a potem się długo z tego regenerować. Na razie bym nic nie zmieniał, prawdopodobnie jakieś wieksze czucie przyjdzie z większymi ciężarami a jak tak bardzo chcesz dwójkę do pracy zaprząc to rób żurawie, rzymska ławka albo jakieś maszyny izolujace dwójki i tyle
Robilem nogi, przysiad tylny, rumunski MC z kettlem, i wyciskanie na suwnicy.


@szaman4: przecież na dwójkę robi się martwy ciąg na prostych nogach, a nie RDL. RDL bardziej angażuje poślad

Popatrz sobie na różnice RDL i Stiff-leg deadlift