Wpis z mikrobloga

Na ruskich telegramach zaczyna się głośne wycie. Duma Państwowa przyjęła dziś ustawę o mobilizacji, zgodnie z którą nie jest już wymagane osobiste odebranie wezwania. Zastępuje je elektroniczny rejestr wezwań. Posłowie tak spieszyli się z przyjęciem poprawek, że nawet nie zdążyli ich dokładnie przeczytać. Zostały one zgłoszone 1,5 godziny przed głosowaniem.
W wkrócie - w przypadku nieodebrania wezwania, co do tej pory było skutecznym sposobem na uniknięcie mobilizacji, wezwanie uważa się za doręczone po 7 dniach od jego nieodebrania, ponieważ po tym czasie zostaje zaksięgowane w systemie elektronicznym. Od momentu wysłania wezwania obowiązuje dodatkowo zakaz opuszczania Federacji Rosyjskiej.
Jeszcze podpis prezydenta i gotowe. Znowu będą mieli kolejki na granicach.

#ukraina #rosja
FalseIdeas - Na ruskich telegramach zaczyna się głośne wycie. Duma Państwowa przyjęła...
  • 20
@mariecziek: Z tego co przeczytałem raczej nie ma znaczenia czy masz konto, czy je usunąłeś, czy nigdy go nie miałeś. Wrzucili im dzisiaj 59 stron poprawek do ustawy o służbie wojskowej na 1,5 godziny przed głosowaniem. Nie wiem czy jest gdzieś pełen tekst przyjętych poprawek, chociaż i tak bez różnicy bo nie znam kacapskiego.

Z ruskiego telegrama:

W skrócie przedstawiamy treść nowelizacji:

wezwania elektroniczne wysyłane za pośrednictwem Służby Państwowej traktuje
@mariecziek: Niestety nie rozumiem żadnego jężyka pisanego cyrylicą, więc wersję mówioną ciężko mi zdekodować, choć pana akurat znam. To streszczenie, które przekleiłem było z tego wpisu: KLIK. A na tym telegramie starają się rozszyfrować te poprawki i wygląda, że wiedzą co robią: KLIK.