Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja #pytaniedoeksperta

rozglądam się za Renault megane 3 coupé do 20 000 zł ewentualnie mała dokładka. Auto głównie do miasta, czasami jakiś wypad poza miasto ekspresówka/autostrada. Skłaniam się chyba najbardziej na benzynkę 1.6
Ma ktoś jakieś doświadczenie ewentualnie z innym motorem, na co uważać przy zakupie itp?
  • 23
2.0 IDE


@Boss86: lol mialem go XD swapowalem na F7R 2.0

najlepsze jest to, ze kiedys byl w polsce dziad, ktory potrafil naprawic 2.0 IDE.

W zasadzie rozchodzilo sie o jakas jedna blaszke na regulatorze cisnienia paliwa w listwie wtrysku bezposredniego (jej przegrzewanie powodowalo blad powodujacy gasniecie silnika i dalsza podroz na lawecie)
@piwakk: tak tak, bzdura. Kupujesz auto z LPG za taka sama cene co bez LPG.
Do tego drugiego dokladasz 4k.

No przypal, bo to po lewej bylo 4k tansze. Logika #!$%@?

Potem przy sprzedazy ewentualnej znowu nie sprzedasz drozej, bo ma LPG
Jak bys nie liczyl jestes cztery kola w plecy.
Czyli 1/5 samochodu, o ktorym rozmawiamy.

Zazwyczaj jak kupujesz auto z LPG to wlasnie od takiego geniusza co zagazowal 1-3
@programista15cm: No bzdura. Bo wystarczy sporo jeździć. Matematykę zostawiam tobie.

Miałem m3 z 2.0 tce. Założyłem gaz za prawie 4k. Zrobiłem na lpg prawie 50k km. Policz, zwróciło się.
@Jelen_Szlachetny: statystycznie masz racje, ale mi zawsze jakos wpadaly auta z 1-3 letnim LPG.

Bo janusz mamatematyke mial opanowana na poziomie tego wykopka.
Mialem wspomniane megane I ph2 1.6 16v, stilo 1.2, toyota carina 2.0, auris 1.6 vvti i teraz e39 3.0

Najwiecej co remontowalem w instalacji to jeden wtryskiwacz gazu w e39
+ butle zmienilem na 72 netto (bo mialem taka fantazje), ale nie bylo to konieczne w zaden sposób.
@GeDox:
Sytuacja A
kupujesz auto za 20k bez LPG
wkladasz 4k w LPG
eksploatujesz na LPG
laczny koszt; start 24k + eksploatacja na LPG

Sytuacja B
kupujesz auto za 20k z LPG
nie wkladasz nic
eksploatujesz na LPG
laczny koszt; start 20k + eksploatacja na LPG

Na koniec jedno i drugie sprzedasz za tyle samo. Gdzie Ci sie cos zwroci?

Czego #!$%@? nie rozumiesz? @piwakk:
@programista15cm: no nie do końca tak to wygląda, bo w sytuacji B należy dodać:
- Janusz przyoszczędził na parowniku - 400zł
- Ktoś zapomniał o czymś takim jak filtr gazu - listwa wtryskowa 300+filtry
- Ktoś zapomniał o regulacji LPG, naprawa wypalonych zaworów to połowa wartości samochodu
- Auta z zamontowanym LPG są droższe
@GeDox: auto 20k jest z LPG drozsze o max 500, a jak pojedziesz na wioske to bedzie i tak tansze o 2k.

Co do reszty zgoda, ale mozna to zbadac, zidentyfikowac i uniknac.
Ogolnie idac takim tokiem rozumowania to najlepiej kupic nowe auto - bo stare moze byc zle eksploatowane i zepsute

Za to to wcale nie jest prostsze, dzis chcialem sie umowic na jazde testowa i mialem dwa pytania w