Wpis z mikrobloga

Z ciekawości - jak nad drogą latał śmigłowiec policyjny, to on wykroczenia drogowe przekazuje do patrolu policji na ziemii i oni zatrzymują (tak było kiedyś), czy już sami to rejestrują i przychodzi mandat do domu?

Nie żebym był piratem drogowym, ale faktycznie zrobiłem wczoraj błąd, podczas wyprzedzania nie doszacowałem długości tira i skończyłem wyprzedzanie już na ciągłej.

Czy wykroczenia nagrane z helikoptera może być „nagrodzone” mandatem po jakimś czasie, czy jeżeli już to bezpośrednio po zarejestrowaniu zatrzymuje patrol drogówki?

#policja #ciekawostki #kiciochpyta #polskiedrogi
  • 9
@tezetzetlipoca: serio? To jak trafiają się losie co wyprzedzają i pod prąd przez „wysepki” jadą to nie robią wykroczenia jak zaczęli na przerywanej?

@programista15cm @tezetzetlipoca dzięki za info - czyli nawet teoretycznie nie mam się czego obawiać bo już po ptokach? Nawet pomijając mój problem - mandat nie przychodzi „z helikoptera po czasie” tylko drogówka zatrzymuje na miejscu - nawet przy innych wykroczeniach?
Nie żebym był piratem drogowym, ale faktycznie zrobiłem wczoraj błąd, podczas wyprzedzania nie doszacowałem długości tira i skończyłem wyprzedzanie już na ciągłej.


@LipaStraszna: podejrzewam, że raczej nagrywają i rzucają namiary do łapania patrolom stacjonarnym. Ale kto wie, może faktycznie teraz zmienili formułę? Taki helikopter mógłby niezłe żniwo zebrać na niektórych trasach...
@LipaStraszna: Jak jest używany śmigłowiec albo dron to zatrzymują natychmiast ( jest kontakt pomiędzy załogą śmigłowca a radiowozu ). Śmigłowce są raczej bardzo rzadko wykorzystywane do tego celu ponieważ koszt godziny lotu jest spory, tańsze i bardziej efektywne są zwykłe drony. Śmigłowce często latają nad drogami patrolując je, poszukując osób zaginionych lub eskortując kibiców.