Wpis z mikrobloga

@januszdoe: wczoraj na spacerze spotkałem rodzinkę, która powtarzała takie głupoty słowo w słowo. A córka lat 7-8 tylko im przytakiwała, że "teraz oni [Ukraińcy] przywiozą wojnę do nas, a u nich się skończy i my będziemy mieć wojnę", a rodzice dumni "tak tak, dokładnie" ja #!$%@?ęęęęęęęęęęęęę
  • 0
@januszdoe:
Dobra, kilka razy już zostałem nazwany onucą, więc się wypowiem.
1. Dziwna wojna - tak, biorąc pod uwagę ilość ofiar, porównując np. do Iraku, sprawia, że ta wojna jest dziwna. Również fakt, że Rosja nadal przesyłała surowce do Ukrainy. Lub fakt, że Kaczaffi, który ma 500 radiowozów obok swego domu nie boi się przejść ulicami miasta, które jest "pod ostrzałem".
2. Teatr dla gojów - pierwsze słyszę.
3. Niebiańska Jerozolima
@januszdoe: kiedyś myślałem, ze dzięki internetowi tego typu szurstwa umrą śmiercią naturalna a tymczasem jest wręcz przeciwnie. Oczywiście dziwnym trafem ludźmi głoszącymi te tezy są osoby które często jedyne co ukończyły to podstawówkę
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@wokub

Tak, pomagać trzeba, ale z głową. Jeśli Ukraina przegrałaby np. w następnym tygodniu to jesteśmy rozbrojeni i nie utrzymamy Polski do czasu aż NATO się zbierze


odpisze na to bo mnie ciekawi a teraz mam tylko chwilkę by pytać o resztę.

To jak w końcu jest mamy bać się tej Rosji czy nie bo Rosja nie ma nic do nas?
@wilhelm99
Co w tym cynicznego, to wręcz logiczne że lepiej żeby dwóch sąsiadów biło się ze sobą a nie z Tobą wiedząc że jeden z nich może potem zaatakować Ciebie, więc trochę pomagasz pierwszemu.
@wokub: Polska to najbardziej cyniczny i bezduszny gracz tej wojny który kieruje się WYŁĄCZNIE SWOIM INTERESEM. Ukraińcom sprzedaje broń, tłucze ruskich za pomocą Ukraińców a potem jeszcze ciągnie tanią ropę od ruskich i ratuje sobie demografię za pomocą młodych Ukraińców. A na koniec wyręcza sie Amerykanami w kwestii wysadzenia Nord Stream. MISTRZOSTWO. Żydzi by tego lepiej nie rozegrali. A frajerem jest ten, kto tego nie kuma. Wojna obaliła wszystkie wasze śmieszne
@sandal: Nikt nie mówi, że Rosja nic do nas nie ma. Nawet ludzie, których nazywacie ruskimi agentami. Serio, rusofile to mały promil ludzi sceptycznych co do niektórych aspektów wojny. Zresztą wg. ich słów powinniśmy być pod ich wpływem.
Nie zmienia to faktu, że jakby ruskie wygrały np. w najbliższym miesiącu przy jakimś masakrycznym wsparciu chinoli, to nie obronilibyśmy się na tyle długo, żeby NATO aktywowało Artykul 5. Zreszta on nawet nie
@Kenny_McCormick_: Nigdzie nie powiedziałem, że to co mówisz nie jest jedną z możliwości. Często słyszę, że :Ukraińcy giną żeby Polacy nie musieli". I są to ludzie wspierający Ukrainę.
Odnośnie jednak cyniczności i bezduszności - jesteśmy na równi z USA. A raczej chciałbym żeby czasami tak było. Obawiam się jednak, że nie jesteśmy cyniczni. My po prostu jesteśmy naiwnymi romantykami, którzy na końcu są kopani w cztery litery. O, takie "Simpy", co
@wokub: EDIT: albo jesteś konfederusem i poprostu realizujesz linię propagandą swojej partii. Spoko, opowiadaj dalej te swoje bajki o naiwnych Polakach i innych narodach, które w tych bajkach są mądre... Polacy olewają cię ciepłym moczem i będą dalej ubijać biznesy na tej wojnie. Psy szczekają, karawana jedzie dalej.