Wpis z mikrobloga

Szukam samochodu w granicach 75-80k. Założyłem sobie takie wymagania:
- rocznik ok. 2018
- automat
- benzyna 120KM+ (z rozsądnym spalaniem)
- mikro silniki typu 0.9, 1.0 odpadają (oraz 1.2 PureTech i 1.2 TCe)
- długość < 4,4-4,5m. Dobrze gdyby to był Crossover/SUV

Do tego fajnie gdyby była automatyczna klima i Android Auto/Apple CarPlay. Wytypowałem 3 modele, które mi się podobają: Mazda CX-3, Suzuki Vitara 1.4 Boosterjet i Hyundai Kona 1.6 T-GDI. Kona najbardziej mi odpowiada (kompromis pomiędzy skromną ilością miejsca z Mazdy i słabym wyposażeniem Vitary), ale za to spalanie potrafi być spore. Czy w tym budżecie jest coś innego sensownego? Czy trzeba obniżyć loty i brać Ceeda albo i30 w manualu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#kupautozmikro #motoryzacja
  • 10
@wealthyman: Leon III 1.8 TSI, 180 KM. Wszystko się w sumie zgadza tylko nie wiem jak z tą długością ale masz do wyboru kompakt i kombi więc na pewno jedno z dwóch pasuje, a kompakt jest na tyle duży że spokojnie jest miejsca dla czterech (dla pięciu nie bo tunel środkowy).
@wealthyman: Aha no i masz też do wyboru 1.4 TSI 150 KM. Spalanie na autostradzie przy normalnej jeździe jakieś 7.0 - 7,5 l/100 km. Jadąc cały czas 180 km/h zrobisz max 8,5 l/100 km. Zależy jak jeździsz ale ten silnik potrafi spalić bardzo mało, jak się postarasz to na trasie zrobisz spokojnie 6.0 - 6.5 l/100 km