Wpis z mikrobloga

#anime #animedyskusja

takie szybkie spojrzenie na pierwszy tydzień (albo i dwa) sezonu:

Kono Subarashii Sekai ni Bakuen wo! - wow, nudne w chu… Mam wrażenie, że main Konosuba jest szczęśliwym przypadkiem, a nie jakimś objawem talentu.

Heavenly Delusion – zgodnie z oczekiwaniami jest bardzo dobrze. Mystery na odpowiednim poziomie. Zgodnie z mangą.

Kidou Senshi Gundam - Suisei no Majo S2 – zostali przy starym settingu szkolnym. Myślałem, że trochę pozmieniają po wydarzeniach z końcówki S1.

Skip to Loafer – shoujo. Jakie jest shoujo każdy wie. Podoba mi się projekt postaci głównej MC. Poza tym chciałem zobaczyć, czy shoujo będzie lepiej wykonane niż seinen o bezsenności. Na razie jest nawet dobrze. Swoją drogą sama historyjka wydaje się ok. MC oczywiście od razu atakowana jest przez najprzystojniejszego chłopaka w szkole. Duh… shoujo. Z drugiej strony pierwszego dnia zarzygała wychowawczynię i ogólnie zachowuje się dość nieodpowiedzialnie. Trochę jest z nią zabawy. Chciałem kiedyś zacząć mangę, ale sobie odpuściłem przed pierwszą stroną. Ciekawe czy odpadnę od anime.

Mashle – panie, to ma 200% shounena w shounenie. Jak ktoś lubi gatunek komediowej battlemangi, to tu jest 200% standardu upchane w jednym anime. Nie czytałem, więc pewnie będę oglądał.

Jigokuraku – wydaje się, że adaptacja będzie ok. Jak ktoś lubi slasherowate nawalanki, to mu się powinno podobać. Ja przeczytałem mangę i podziękuję za anime, bo w tytule nie ma niczego nadzwyczajnego.

https://www.sakugabooru.com/data/82a9eaca3cca39c49c04ee490976dc91.mp4
  • 6
@vries: Mashle - jest w pytę, Hogward na sterydach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

My Home Hero - mmmmm rosołek. Nareszcie coś nie isekaiowego, nie shounen o normalnych ludziach w normalnym świecie. Tak jakby.

Reszty nie widziałem.
@Krole: My Home Hero to po prostu seinen jak to ująłeś xd

@vries
Jigokuraku - sam liczyłem na coś bardziej dojrzałego (anime only jestem), ale póki co zapowiada się to na przygodę o edgy (głównie) nastoletnich ninja. meh. Może się rozkręci
Rokudou no Onna-tachi i Mashle - jako komedie okej. Mimo że pierwszy tytuł ma nietypowy styl, mnie nie odpycha
Dr Stone - w porządku, jakość względem poprzednich sezonów ta sama
@vries: Kono Subarashii Sekai ni Bakuen wo! - z jednej strony to był pierwszy odcinek, Megumin z Yun Yun mają mieć jakieś tam przygody więc mam nadzieję że się rozkręci, może też poznamy więcej postaci, Szkarłatne Demony zbytnio normalni nie są xD. Z drugiej strony natomiast w Konosubie dużą robotę robili Kazuma i Aqua i jeżeli nie nadrobią tego #!$%@? umysłowym mieszkańców wioski to faktycznie może być słabo.
@vries: to i tak nie ma najmniejszego znaczenia czy jest to shoujo czy seinen czy cokolwiek innego. Attack on Titan i O Maidens in Your Savage Season to dwie mangi drukowane w tym samym pisemku w tym samym czasie, a nie ma sensu szukać podobieństwa między nimi lub z innymi seriami, o których się myśli słysząc o stereotypowych shounenach.

No ale kilka mang romansów dla targetu dziewczęcego czytałem i nie powiedziałbym,