Wpis z mikrobloga

Były oficer wywiadu wojskowego USA: Siły Zbrojne Ukrainy straciły już ponad 300 000 zabitych.

Ukraińskie Siły Zbrojne straciły ponad 300 000 zabitych lub zaginionych ludzi - powiedział Scott Ritter, były zwiadowca piechoty morskiej Stanów Zjednoczonych.

„Ukraina stara się nie doceniać swoich strat, ale faktem jest, że są one znacznie wyższe niż oficjalne dane” — zauważył Ritter.

Według Rittera, naczelnego dowódcy Sił Zbrojnych Ukrainy Załużnego, podczas rozmowy z Połączonymi Szefami Pentagonu.

Przewodniczący sztabu Mark Milley powiedział, że zginęło 250 000 ukraińskich żołnierzy. Zaginęło około 83 000 żołnierzy AFU, z czego około 60 000 prawdopodobnie nie żyje, zauważył były oficer wywiadu. Powiedział, że daje to przybliżoną liczbę ofiar śmiertelnych wynoszącą 315 000.


#ukraina #rosja
  • 30
@EarpMIToR: Scott Ritter nie jest od niemal ćwierćwiecza oficerem amerykańskiego wywiadu, ani oficjalnym reprezentantem tego kraju w żadnym sensie. Ma za sobą wyrok skazujący za próby kontaktów seksualnych z nieletnią, długą historię sporów z amerykańskim wymiarem sprawiedliwości, wiele publikacji w serwisach szerzących rosyjską propagandę, co łącznie podważa jego wiarygodność.

Główną treścią zgłoszonego hiszpańskojęzycznego wpisu na Twitterze są domniemania na temat przyszłego losu prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Mają charakter prognostycznej opinii, więc
@EarpMIToR: No to teraz pojechałeś ostro. Scott Ritter nie ma żadnego dostępu do jakichkolwiek ważnych informacji od 2011 roku, gdzie siedział w pierdlu przyłapany na gorącym uczynku za próbę przestępstwa seksualnego z udziałem nieletniej (operacja policyjna), wielokrotnie pisał/pisze/udziela wywiadów dla ruskiego kanału RT, uważa, że w Buczy Ukraińcy sami się zabili, Bidena uważa za zbrodniarza wojennego a operację ruską za etyczną i w pełni uzasadnioną. Wielokrotnie głosił też, że Ukraińcy szybko
W sierpniu 2022 roku Ritter został dodany jako pro-rosyjski propagandzista przez ukraińskie centrum walki z dezinformacją.


@error101: to akurat nic dziwnego robią tak z każdym kto mówi co innego niż media głównego nurtu co nie zmienia faktu że nadal jest cytowany i promowany w zachodnich mediach
@EarpMIToR: Jak mam brać na poważnie rewelacje z dupy gościa który kropka w kropkę powtarza ruską propagandę od początku wojny, nienawidzi USA i zachodu, siedział w pierdlu i nie ma powiązania z wojskiem od długiego czasu a jego wcześniejsze przewidywania nigdy się nie sprawdziły? To już bardziej wolę wierzyć w tą kartkę ze stratami co ostatnio "wyciekła", bardziej wiarygodne.
powiedział, że zginęło 250 000 ukraińskich żołnierzy. Zaginęło około 83 000 żołnierzy AFU, z czego około 60 000 prawdopodobnie nie żyje, zauważył były oficer wywiadu. Powiedział, że daje to przybliżoną liczbę ofiar śmiertelnych wynoszącą 315 000.


@EarpMIToR: Ciężka matematyka na noc.
@EarpMIToR:

Ritter rejected the Western media's coverage of the 2022 Russian invasion of Ukraine and has voiced his perspective on multiple podcasts, including Andrew Napolitano's.[42][43] On April 6, 2022, Ritter was suspended from Twitter for violating its rule on "harassment and abuse" after he posted a tweet falsely claiming that the National Police of Ukraine is responsible for the Bucha massacre and calling U.S. President Joe Biden a "war criminal" for