Wpis z mikrobloga

Największe szczęście jest szczęściem w nieszczęściu. Życie jest zawsze tragedią. Nikt nie wie czym to nawet jest, tylko udajemy, że rozumiemy i że ma to sens. Prawdziwy horror.
#przemyslenia #antynatalizm
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kostikov: " co zamiast pomagać, tworzy tylko więcej wątpliwości."
O nie, pojawiają się wątpliwości... O nie! szybko, wyrzuć to i wróćmy do magicznego myślenia, które daje nam złudne poczucie bezpieczeństwa i sensu.
  • Odpowiedz
@Anesthesia: To jest sprowadzenie tego, co napisałem, do absurdu. Życie jest pełne wątpliwości i niepewności. Często żeby pójść dalej trzeba podjąć jakąś decyzję i zaakceptować, że ona może w ostateczności okazać się błędna lub obarczona złymi konsekwencjami -- dla nas samych bądź dla innych. Tak jest z praktycznie każdą sprawą, w tym także posiadaniem dzieci.

Jako osoba neurotyczna sam mam skłonności do życia w burzy wątpliwości, zamartwiania się, ale dzięki
  • Odpowiedz
@Kostikov Ja bym nie powiedział że są toksyczni bo nigdzie ze swoimi poglądami w realnym świecie się nie obnoszą. Raczej traktowałbym ten tag jako miejsce gdzie mogą poczuć się ważni i wyjątkowi, jakby innym ludziom w realu zaczęli tłumaczyć że rodzice to obrzydliwe kreatury a g---t na dziecku jest moralnie lepszy niż ich tworzenie to by ludzie ich wyśmiali.
  • Odpowiedz
@kopawdupeswiniom: Coś. czemu my jako ludzie nadajemy sens, nie jest iluzją, bo ma realne przełożenie na nasze życie. Zgodnie z twoim rozumowaniem także pieniądze są iluzją, bo przecież to my nadaliśmy im wartość i opracowaliśmy całe systemy ich obiegu.
Społeczeństwo również nie jest iluzją.
  • Odpowiedz
@garrincha94: Internet to dzisiaj jak druga rzeczywistość, inni ludzie to czytają i też się nastrajają w podobny sposób do życia. :)
Wiara w bezsens jest kojąca, bo nagle nie trzeba się niczym przejmować, wszystkie popełnione błędy nie mają znaczenia.
  • Odpowiedz
  • 0
@Anesthesia a co ma chęć ruchania to uszczerbku na zdrowiu??

wiem że dla prawdziwego samca alfa na depresję wystarczy wyjść i pobiegać i ty napewno jej nie masz, ale zaufaj mądrzejszym od siebie i skonsultuj się z wykształconym lekarzem
  • Odpowiedz
@Mac02

nie mówię że mi, tylko abyś poszedł do wykształconych lekarzy


Dobrze, nie wymądrzaj się tam antygeniuszu bo każdy wie, że stosowanie leków może poprawić samopoczucie natomiast nie zmieni to logicznego wnioskowania ani tym bardziej praw fizyki ani nie podważy #antynatalizm
  • Odpowiedz
  • 0
@kopawdupeswiniom chcesz mi powiedzieć że Osoby z depresją które mają myśli samobójcze to są Osoby które logicznie wnioskują? i mówisz że leki tego nie mogą zmienić?? oj ty biedny chłopcze z piwnicy... nic nie wiesz o życiu
  • Odpowiedz
@Mac02

wygłaszają bezsens istnienia prawdopodobnie mają niezdiagnozowaną depresję


A co mnie obchodzi czy ktoś ma depresję czy nie jeśli podaje fakt że 2+2=4. Są osoby które się rozmnożyły, a są antynatalistami i odwrotnie, nie ma to nic do rzeczy.
  • Odpowiedz
@Mac02

że zazwyczaj Osoby które tutaj wygłaszają bezsens istnienia prawdopodobnie mają niezdiagnozowaną depresję. idź do lekarza a sam się przekonasz


Ja tam strzelam na osobowości psychopatyczne. Ludzie na tym tagu nie wydają mi się osobami z depresją bo używają tego tagu żeby sobie podbić ego, wyżyć się i lepiej poczuć. Tak jakby im sprawiało głeboką przyjemność się tu wypowiadać a ludzie z depresją mieliby to gdzieś. Psychopaci z kolei mają problemy
  • Odpowiedz
@Kostikov:

Życie nie jest żadną tragedią.


Zjawisko oddziałujące w sposób doprowadzający do zaistnienia zbędnych potrzeb, których zaspokojenie prędzej czy później okazuje się niemożliwe, nie może zostać logicznie uznane za coś nietragicznego (niefatalnego w
  • Odpowiedz