Wpis z mikrobloga

@wilhelm99: tylko jeśli pozwolimy żyć Tobie i siedmiu miliardom innych ludzi w taki sam sposób, to za 200 lat nie będzie życia na planecie. Ja wiem, że Ty patrzysz tylko na swój czubek nosa, ale są ludzie którym zależy na życiu swoich dzieci i wnuków.

Czy naprawdę poziom wiedzy aż tak się obniżył, ze będziemy dyskutować tutaj o fizyce na poziomie szkoły średniej?

Ja rozumiem, ze ciężko się z tym
  • Odpowiedz
@zaxang:
"Ale nie rozumiem jaki trzeba mieć gwóźdź w głowie żeby tłumaczyć, ze fizyka nie działa, bo firma XYZ podjęła nieracjonalną decyzje."

A ja nie rozumiem jaki trzeba mieć gwóźdź w głowie by wierzyć, że ograniczenie spalinowek w samej Europie cokolwiek zmieni. Poza tym, zdajesz sobie sprawę jak produkcja elektryków jest ekologiczna i jak do tego wykorzystuje się ciężką pracę afrykańskich dzieci?

"tylko jeśli pozwolimy żyć Tobie i siedmiu miliardom innych ludzi w taki sam sposób, to za 200 lat nie będzie życia na planecie. Ja wiem, że Ty patrzysz tylko na swój czubek nosa, ale są ludzie którym zależy na życiu swoich dzieci
  • Odpowiedz
@wilhelm99: Greta odroczyła śmierć planety na czas nieokreślony, ale widzę tamten gość nie dostał nowych wytycznych :D Ekoterroryści to mają jednak gwoździe w głowach...
  • Odpowiedz
@Stabilizator Ktoś musi być pierwszy. Inne kraje też kiedyś może zdecydują się na takie kroki się muszą być odpowiednio rozwinięte.

podejście typu: Nie będę sprzątał swojego pokoju bo i tak w domu nikt nie sprząta nie jest lepsze
  • Odpowiedz
odpowiedz sobie dlaczego tak się dzieje i jaki wpływ ma na to niepłacenie podatku przez właścicieli elektryków :) Poza tym, wiele się zmieni gdy ktoś mający jaja w końcu zakaże elektrykom wjazdu na promy i parkingi podziemne, bo jednak pożar takiego samochodu to nie jest to samo, co spalinowego.


@wilhelm99: Ale ja z tym nie dyskutuję. Mówię tylko, że nie trzeba blokować jednego, żeby przekonać do drugiego tak jak to
  • Odpowiedz
@wilhelm99: Poczekam aż odniesiesz się do fizyki, a nie do decyzji ludzi, którzy po części mogą mieć w tym potężny interes.

Jak upuścisz długopis, to poleci na dół, w bok, czy może do góry? Ty mówisz, ze poleci do góry, bo jakiś przedsiębiorca sprzedaje długopisy.

Nie jestem wyższym medium, ale uważałem na lekcjach fizyki. Tez jest mi przykro z powodu tego, w jakim momencie żyjemy ale uważam, ze jako społeczeństwo
  • Odpowiedz