Wpis z mikrobloga

Czesc,
Jestem na etapie wyboru projektu domu.
Po wstępnej analizie wybór padł na stodołę typu:
https://www.extradom.pl/projekt-domu-domena-118-c-WRW1336
Co o nim sądzicie ? Czy coś warto zmienić ?

Rodzina 2+2 pracująca z domu, z myslą, że jak bombelki będa starsze to pójdą na górę, tymczasem będą mieszkać w jednym pokoju na dole.
Planuję przedłużyć taras na zachodnią cześć budynku (na dwie strony). Czy moze warto szukać projektu z tarasem w bryle budynku ?
#budowadomu #budujzwykopem #projektydomow #dom
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NikolajTesla1991: imo dobry pomysł z tym że jak dzieciaki będą starsze wyekspediujesz je na górę. U mnie w domu mieliśmy z bratem pokoje na tym samym piętrze co sypialnia rodziców i była kicha z zapraszaniem znajomych w liceum i później, praktycznie swobodnie się czuliśmy tylko jak rodzice jechali na wakacje, a np u kumpla który miał całe piętro dla siebie z bratem szły libacje do samego rana kilka razy w
  • Odpowiedz
@NikolajTesla1991: spoko projekt, wiatrołap trochę ciasny, wąski z malutką szafą. Ja bym podniósł ścianę kolankową do conajmniej 115-120 i odrazu wstawił duże okna w ścianach szczytowych, bo okna dachowe to zło.
  • Odpowiedz
  • 1
@NikolajTesla1991 tam, gdzie Ty masz południe, ja mam akurat północ, ale lustrzane odbicie :) mam taras od zachodu - patelnia. Trzeba myśleć o dużym parasolu albo zadaszyć, ale za to ładnie się nagrzewa zimą. Panele na dach wschód -zachód. Ładne, duże pokoje. U mnie ok. 10m2.
  • Odpowiedz
@Saszina21: Tez o tym myslalem, ale chyba jednak zostanie otwarta kuchnia.
Planuje dac druga kuchenkę w kotłowni i w razie gotowania czegość smierzącego to w kotłowni (planuje tez ją troche powiększyść wzgledem projektu).
  • Odpowiedz
@Kinior: W sumie racja, raczej bez bedzie narazie.
Masz w projekcie kominek - robileś go ? Bo się zastanawiam nad tym mocno, chociaż w obecnych czasach chyba warto mieć drugie źródło ciepła, chociaż trochę sie boje o nieporządek w salonie przez kominek.
  • Odpowiedz