Wpis z mikrobloga

z ciekawości, co trzymacie na #ike? pytanie do bardziej pasywnych inwestorów, jakieś zagraniczne etfy na dywidendówki, jakieś etfy na s&p 500 lub świat?

Płacicie przy kupnie te żydowskie prowizje bossie? euro kosztuje 4.72, bossa chce 4.78 xD to jakiś dramat

#gielda #inwestujzwykopem
  • 7
  • Odpowiedz
@oreze: na ike msci world 85% + 15% ishares emerging markets. Bardziej optymallnym rozwiązaniem jest vanguard ftse all world:P natomiast tak sobie zrobiłem że na ike kupuje akurat te:P i tak w bossa.
  • Odpowiedz
  • 0
@Exit99: nice, ja się zastanawiam między VANGUARD FTSE ALLWORLD UCITS ETF USD (DIST) a właśnie msci world ale chyba biorę to drugie, reinwestowanie przy tych prowizjach na euro i kupnie zjadłoby pół zysku
  • Odpowiedz
@oreze: w tej chwili polska tbh nie wygląda źle moim zdaniem. Jest tanio ale raczej lepiej szukać wśród małych i średnich spolek:P fundusze obligacyjne polskie też IMO ciekawa opcja
  • Odpowiedz
@Exit99 100% banan na ike. Fascynujące są te gówno spółki a po dwóch latach na minusie w czasie najlepszej hossy ever nawet biję sp500 ale to do czasu będzie tylko
  • Odpowiedz
Płacicie przy kupnie te żydowskie prowizje bossie? euro kosztuje 4.72, bossa chce 4.78 xD to jakiś dramat


@oreze: Nie. Mylisz prowizję z kursem blokady. Zmień sobie zlecenie np. na ważne kilka dni to zobaczysz tam kurs ponad 5zł.
Muszą założyć nadwyżkę, bo zanim zlecenie trafi na giełdę i zostanie zrealizowane kurs może się zmienić ale to nie znaczy, że Ty finalnie tyle zapłacisz.

ja się zastanawiam między VANGUARD FTSE ALLWORLD UCITS ETF USD (DIST) a właśnie msci world ale chyba biorę
  • Odpowiedz