Wpis z mikrobloga

Jakie są takie super produkty spożywcze?
Pamiętam, że moja prababcia zawsze mówiła, żeby jeść orzechy włoskie i pić herbatkę rumiankową, a na chorobę (przeziębienie/grypa) czosnek, cebula, sok malinowy/miód.

Ja do tego dodałem pestki z dynii, marchew (ogólnie warzywa (np. papryka, pomidor, ogórek, cukinia, cebula, kalafior, brokuł, szpinak itp.), ryby, płatki owsiane.
Teraz myślę, żeby do mojego jadłospisu powoli włączyć też coś w stylu: granat, siemie lniane, buraki.

Macie jakieś swoje superfood? Albo co warto jeść teraz, żeby efekty mogły być widoczne za np. 20 lat?

sprzedam wam protip jak mi się to udało: nie zrobiłem tego wszystkiego z dnia na dzień. Przykładowo raz stworzyłem sobie nawyk jedzenia orzechów włoskich, za jakiś czas dodałem warzywa, później np. przestanie spożywania coli, później czipsy, itd. i obecnie jestem z siebie mega dumny. #wygryw

#dieta #odzywianie #zdroweodzywianie #jedzenie
Pobierz Szczesliwychlopiecz_GULAGU - Jakie są takie super produkty spożywcze?
Pamiętam, że mo...
źródło: temp_file.png718740267263740152
  • 2
@Szczesliwy_chlopiec_z_GULAGU: Kiszonki

Ogólnie chyba najlepiej jest jak najbardziej zróżnicowanie, nie bazując na kilkunastu produktach. Ja jem codziennie z gastro, ale do każdego posiłku (lub między nimi) dorzucam sobie jakieś warzywa, kiszonki, owoce, orzechy i typowe superfood jak chia, żurawina, goji, itp. Do tego przeróżne herbatki np. czystek, dziurawiec, morwa, mięta, pokrzywa, szałwia i tak dalej. Nie jest dla mnie problemem zjeść pizze z całą paczką szpinaku. Zamiast chipów do filmu to