Wpis z mikrobloga

@Nerlo_ajcats: łuk elektryczny o dużej mocy po zapaleniu się jonizuje powietrze zmieniając je w plazmę, a natychmiastowe podgrzanie go sprawia, że to powietrze idzie ku górze jak płomień - stąd cały łuk się unosi aż do momentu uzyskania równowagi albo zgaśnięcia.

źródło: będąc w gimnazjum byłem zafascynowany wysokimi napięciami, od samodzielnie zbudowanych generatorów WN po zabawę z trafem z mikrofali, które przy "złym dotyku" zabiłoby mnie być może równie szybko co
@msichal: ja chciałem kiedyś zrobić transformator tesli. To nawet nie są jakieś duże pieniądze a jak się poszuka to i na złomie pewnie coś się znajdzie
Ale ja to nigdy nie czułem się pewnie przy prądzie, raz dotknąłem palcem u nogi rozwalonego gniazdka i do dziś pamiętam heheh
@damianooo8: to wideo na 100% jest już bardzo stare, bardzo słaba jakość świadczy że pochodzi ono z lat gdzie telefony rejestrowały obraz w bardzo słabej jakości
w latach 2018+ najsłabsze smartfony nagrywały filmy z dużą ilością szczegółów a tutaj twarzy nie widać gdzie osoba jest metr od telefonu
jak chcecie info o wypadku to szukajcie tak z 10 lat do tyłu
  • 19
to wideo na 100% jest już bardzo stare, bardzo słaba jakość świadczy że pochodzi ono z lat gdzie telefony rejestrowały obraz w bardzo słabej jakości


@raszko754: Niekoniecznie. Kwestia kilkukrotnej konwersji. Ktoś mógł wrzucić na Facebooka, który obniża jakość video, później trafiło na inny host z którego ja wziąłem i wrzuciłem na Streamable które tez obniża trochę jakość.