Wpis z mikrobloga

Jak miałem 19 lat to głosowałem na KNP, czyli projekt Korwina sprzed #konfederacja i dziwiłem się, że starsi ludzie nie rozumieją tych niskich podatków, wolnego rynku i jak to będzie wspaniale wśród paróweczek. Dzisiaj minęło 12 lat i jestem po drugiej stronie. Rozumiem, dlaczego nikt nie wybiera skrajności. Rozumiem, że świat nie jest czarno biały, są ludzie potrzebujący pomocy, wolny rynek musi mieć chociaż podstawowe mechanizmy kontroli, różni ludzie maja różne podstawy innych poglądów i niekoniecznie muszą się mylić. Rozumiem też ciągle aktualnych 20 latków, którzy jeszcze tego nie zauważają - normalne, do tego się dorasta, a to nawet chwalebne, że myślą o wolności. Jedyne czego się obawiam, to że dzisiejsi 20 latkowie nie zauważają i nie rozumieją zagrożenia, że po połączeniu z wszelkiej maści narodowcami, spiskowcami, katolibami i ruskimi onuncami nie wybierają już wolnego rynku, tylko wpychają się pod ruski bat, a to mogłoby się skończyć dla wszystkich tragicznie.

#polityka
  • 128
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy potrzebujesz dalszej wizji,


@adrian1207: dajesz dalszą wizję, przed chwilą PiS bronił przed wyjściem z EU, teraz już nie XD Swoją drogą wiesz cokolwiek o PIIGS czy tylko Polska dostąpiła zaszczytu bycia przedmiotem twojej analizy geopolitycznej? :D
  • Odpowiedz
@Usmiech_Niebios no zaskoczę cię, ale nie, tutaj też nie masz racji.

Ale w sumie dziękuję za przyznanie mi racji, skoro niniejszym przyznajesz się do przegranej w argumentach, próbując tego nedznego ad personam, nawet nie trafionego xd

szkoda że nie umiesz tak po ludzku i z godnością, ale u konffiarza dobre i tyle.
  • Odpowiedz
@adrian1207 najbardziej w sumie w tym wszystkim bawi to, że Mentzen jeszcze wprost mówi, że z badań im wyszło że ich wyborcy to debile więc obiecują im debilizmy.

A oni wszyscy się cieszą, myślac że to nie o nich było i zachwalając, jaki to super program.
  • Odpowiedz
no zaskoczę cię, ale nie, tutaj też nie masz racji.


@aegispolis: https://wykop.pl/wpis/70935613/pod-koniec-2021-roku-poszedlem-do-kina-a-osoba-za-#251173739

akurat państwo reguluje to że ktoś nie chce np wpuszczać cyganów, więc poza brakiem elementarnej wiedzy nie wykazałeś się niczym, standardowo XD

Już sobie idź, bo takie rzeczy to naprawdę 5 minut, tak do znalezienia na wypoku jak i w necie mordo XD Więc wolnym rynkiem nie wycieraj sobie mordy jak nie znasz prawa mordo,
  • Odpowiedz
  • 0
@Usmiech_Niebios: PiS to jest eurosceptyczna partia operująca propagandą anty UE w każdym głupim rachunku za prąd, dziś jest Kaczyński, jutro go może nie być, albo zmieni zdanie jak Mentzen. Nie ufam PiSowi tak samo jak Konfederacji, dlatego piszę, że może być wątłą ochroną przez Polexitem, choć na razie nią jest, co jest abstrakcyjne.

Nie potrzeba dalszej wizji, każdy inteligentny wie co się dzieje z "niezależnymi" słabymi państwami.

A jakieś przytyki
  • Odpowiedz
A jakieś przytyki to sobie zachowaj, nie masz monopolu na mądrość.


@adrian1207: to coś nas łączy - chociaż tego byś o mnie nie napisał, co?

różni ludzie maja różne podstawy innych poglądów i niekoniecznie muszą się mylić

Równie dobrze jutro może spaść meteor i eu nie będzie, miały być prawdziwe konsekwencje, w pierwszym
  • Odpowiedz
@Usmiech_Niebios a, było mówić że szur, bym się nie kłopotał. I tak głównie będzie niezrozumienie i zgadywanie co niby ja miałem na myśli, bo na zrozumienie nie ma co liczyć, podobnie jak k w tym wątku pokazałeś. No to sobie w tej piwnicy siedź xd

No i popatrz - jednak wierzysz w te populizmy dla debili, a nie patrzysz na działalność, która realnie jest jakakolwiek tylko w tematach światopoglądowych, bo w
  • Odpowiedz
@ibilon: @ibilon

Piszecie tę identyczną historyjkę dosłownie codziennie. Naprawdę myślicie, że ktoś się na to nabiera?


10 lat temu zareagowałbym na ten wpis tak samo jak Ty, sam kucowałem dla krula, miałem zdjęcie z nim na profilowym na fb, namawiałem znajomych do głosowania, bo wydawało mi się to jedyną słuszną receptą na wszystkie problemy. Niewyobrażalne dla mnie było to, że ludzie mówili "z korwina się wyrasta" - no jak to, przecież to prawda objawiona, którą rozumieją tylko najwybitniejsze jednostki naszego społeczeństwa. nigdy nie porzucę
  • Odpowiedz
No i popatrz - jednak wierzysz w te populizmy dla debili, a nie patrzysz na działalność, która realnie jest jakakolwiek tylko w tematach światopoglądowych, bo w innych najlepsze do mogą zrobić, to się wstrzymać od głosu xD


@aegispolis: ależ, było głosowanie przeciw odnośnie szurstw kowidowych, było głosowanie przeciw ustawie "antyprzemocowej", a to że dla wykopka liczy się "a bo on powiedział że paliwo może być teraz po 7 pln" czy
  • Odpowiedz
  • 0
@Usmiech_Niebios: no właśnie, uważasz prawdopodobieństwo, że ludzie poza Tobą się mylą za równe prawdopodobieństwu meteoru niszczącego UE, a wcześniej mi zarzuciłeś problemy z rachunkiem prawdopodobieństwa ;)

Opowieści się już skończyły, pora się uczyć. A na mnie pora kończyć z tą dyskusją, bo nie ma większego sensu. ;)

Dzięki, to było całkiem ciekawe! Pozdrawiam!
  • Odpowiedz
no właśnie, uważasz prawdopodobieństwo, że ludzie poza Tobą się mylą za równe prawdopodobieństwu meteoru niszczącego UE, a wcześniej mi zarzuciłeś problemy z rachunkiem prawdopodobieństwa ;)


@adrian1207: nie wiem jak wyciągnąłeś wniosek o tym że inni a nie ty muszą się mylić jeśli się ze mną nie zgadzają z tego co napisałem, ale jeśli tego potrzebujesz to idź sie uczyć i nie grzesz więcej XD
Ale tak po tych próbach budowy narracji o wyjściu to "równie dobrze" faktycznie tam pasuje, bo oba te zdarzenia chociaż powinny mieć poprzedzające je elementy (choćby informacje od ludzi obserwujących kosmos oraz 80%+ popierających zostanie w eu, czy wypowiedź Mentzena sprzed pięciu dni) to można powiedzieć że "a może zmienili zdanie i zostali przekupieni i tak naprawdę nie jest nam potrzebne nic na podstawie czego przewidujemy XD
Wiemy że będzie wyjście bo może Kaczyński umrze i zmieni zdanie reszta partii i meteoryt spadnie i Rosja przyjdzie i wszystko naraz, dlatego możemy tym straszyć."
Komu ufasz jeszcze napisz z ciekawości? Kto by nas utrzymał w EU na zawsze? Tylko nie mów że Tusk któremu nawet na wypoku nie ufają z 700+/babciowym//kredytem 0% bo śmiechem
  • Odpowiedz
  • 0
@Usmiech_Niebios: nikomu nie ufam, w tym rzecz, że politykom nie można ufać, też kiedyś przestaniesz, mnie też partie korwinowe parę razy musiały oszukać żebym to zrozumiał. Ciebie widocznie jeszcze muszą, bo widzę że naprawdę wierzysz, że Mentzen się zmienił i już nie jest anty UE, że szanuje wolę większości i nie zmierza jej zmieniać.

Z ciekawości, osobiście popierasz wyjście z UE?

Btw. być pod batem, to nie znaczy że "rosja
  • Odpowiedz
omu nie ufam, w tym rzecz, że politykom nie można ufać, też kiedyś przestaniesz, mnie też partie korwinowe parę razy musiały oszukać żebym to zrozumiał. Ciebie widocznie jeszcze muszą, bo widzę że naprawdę wierzysz, że Mentzen się zmienił i już nie jest anty UE, że szanuje wolę większości i nie zmierza jej zmieniać.


@adrian1207: kurła XD Ufam że jak ktoś chce dojść do władzy i mówi wprost że 80% społeczeństwa czegoś nie popiera w związku z czym temat nie będzie podejmowany obecnie, to najwidoczniej mówi prawde, choćby kierowany instynktem przetrwania, tzw Brzytwa Ockhama. Mogę oczywiście wierzyć że wypowiedź sprzed 3 lat na konferencji dotyczącej tego jak trafić do mediów gdzie podawane były jaskrawe przykłady jest wiążąca. Mogę też wierzyć że Tusk wrócił do polityki specjalnie po to żeby wyprowadzić nas z eu. Tyle samo sensu.
A nawet jeśli Mentzen się maskuje - to nie znaczy że PiS by temu sprzyjał.
A nawet jeśli by sprzyjał bo Kaczyński umarł - to nie znaczy że do tego dojdzie w ciągu 5 + lat, a nawet 10+ lat bo jak Kaczyński umrze to się podzielą na frakcje i pozagryzają walcząc o władzę, po jego śmierci PiSu nie scali antyunia.
A nawet jak scali - to tyle wyborczych, tvn itp będzie nas chciało zatrzymać że nawet ścierając 20% z 80% (a to dużo) wciąż 60%+ będzie
  • Odpowiedz
  • 0
@Usmiech_Niebios:

Ufam że jak ktoś chce dojść do władzy i mówi wprost że 80% społeczeństwa czegoś nie popiera w związku z czym temat nie będzie podejmowany obecnie, to najwidoczniej mówi prawde, choćby kierowany instynktem przetrwania, tzw Brzytwa Ockhama.


Bardzo naiwnie. PiS też mówił, że kompromis aborcyjny jest nie do ruszenia, że jest sukcesem społecznym, Lech Kaczyński mówił że nigdy go się nie powinno naruszyć, a przyszedł Jarosław i to zburzył. Nikt by w to nie uwierzył. Zresztą sam ciągle podkreślasz to "OBECNIE temat nie będzie podejmowany". Nawet w Tobie już się zakorzeniło zostawianie gruntu pod ewentualną zmianę
  • Odpowiedz
Zresztą sam ciągle podkreślasz to "OBECNIE temat nie będzie podejmowany". Nawet w Tobie już się zakorzeniło zostawianie gruntu pod ewentualną zmianę zdania.


@adrian1207: no bo za 10 lat może będzie, co ci poradzę XD Prorokowanie ma to do siebie że im dalej w czas tym mniej pewnie. W zasadzie należalo cię zapytać na starcie kiedy to wyjdziemy z ue wg tych prognoz, ale pewnie napisałbyś "wkrótce" XD Chociaż myliłem się już wcześniej, więc dajesz horyzont czasowy. Kiedy wyjdziemy z eu wg twoich najgorszych prognoz?

wynik się mnoży wielokrotnie

Dajesz swoje mnożniki, wciąż czekam. Ile
  • Odpowiedz
@adrian1207: Kto nie oglądał Korwina za młodu, niech pierwszy rzuci kamieniem. Ja też głosowałem kiedyś na Korwinistów, ale to było zanim się zorientowałem, że ci rzekomi wolnościowcy są największymi zamordystami.
  • Odpowiedz
Liczenie zostawiam Tobie, bo chyba lubisz.


@adrian1207: XD z paranoją na poziomie że na 99% zbije się 80% polaków popierających bycie w eu do mniej niż 60% nie mam co rozmawiać, to jest choroba psychiczna a nie szacowanie.

Czyli jesteś jednak uber naiwny, jesteś przeciwny wyjściu i popierasz konfederację. Myślałem, że takich jak Ty już nie ma po tylu latach. W pewnym sensie podziwiam. xD

Ja niespecjalnie, przecież podajesz kompletne absurdy za pewniki bez żadnego tłumaczenia XD Do dobrej dyskusji trzeba coś więcej niż wpisac 1%. Swoją drogą w optymistycznym wariancie który chyba zapomniał przewidzieć śmierć kaczyńskiego wyszło ci 36% XD Z pominięciem najbardziej losowych rzeczy, z przybraniem za pewnik innych. 36%. To jest ten maks straszenia, a siadł ci na psychę jakby był
  • Odpowiedz
  • 0
@adrian1207 nie martw się. nie dość że młodych jest najmniej w historii wolnej Polski to jeszcze są wyszczekani jak nigdy dzięki nowoczesnym formą komunikacji, ale to tylko szczekanie. Daje im maks 4,75%
  • Odpowiedz