Wpis z mikrobloga

@WhiskeyIHaze: Jakim #!$%@? freethinkerem? Ty wiesz ze to co glosze jest rownie stare a nawet starsze niz cala ta pozal sie boze "cywilizacja chrzescijanska"?

Czy w czytaniu sie na Biblii zatrzymales? XD

Ot obrazilem Ci jezuska i masz bol dupy.
Ty wiesz ze to co glosze jest rownie stare a nawet starsze niz cala ta pozal sie boze "cywilizacja chrzescijanska"?


@Niedobry: co ty głosisz? coś ci się #!$%@?ło w głowie ewidentnie.

Czy w czytaniu sie na Biblii zatrzymales?


@Niedobry: nie. przeczytałem w swoim życiu masę książek. Biblię też, nie całą ale jednak sporo. Ale to już mnie akurat kościół mało interesował.

Ot obrazilem Ci jezuska i masz bol dupy.


@
zawdzięczasz rozwój cywilizacji kk?


@CebulowyKrul: tak. cywilizacje rozwijały się głównie dzięki religiom. Poczytaj sobie mądrzejszych od siebie to ci się trochę rozjaśni sytuacja dlaczego tak było, mimo że nie były one krystaliczne.
@WhiskeyIHaze: ok, do pewnego etapu tak, religia spajała ludność ale przyszedł czas gdzie religia hamowała rozwój i to przez długi czas. Nie wspominając ze wyznawcy kk byli poprostu terrorystami, prosty przykład że jakby Mieszko I nie przyjął chrztu to by zaorali Rzeczpospolitą. I co ten chrzest dał? Kościołów pobudowali i ot rozwój cywilizacyjnych xD bo ludzie i tak żyli w chatach z trawy. I tak jest też dzisiaj kk szkaluje rozwiązania
@Jestem_Tutaj: Nie chodzi o zabobony. Pierwotnie w katolicyzmie piątek był chyba całkowicie postny, a to oznaczało, że w piątek nie żarłeś nic. Z punktu widzenia zdrowia ma to wiele sensu, bo głodówki są zdrowe, pomagają w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu, odciążeniu układu trawiennego i ogólnie oczyszczeniu organizmu - głównie treści jelitowej. Muzułmanie do dzisiaj poszczą w niezmienionej formie, natomiast post w takiej formie, w jakieś dzisiaj uskuteczniają go katole moim zdaniem nie
@CebulowyKrul: Tylko gdzie ja twierdzę, że kk jest zajebisty? Jak się wczytasz w moje wypowiedzi to zobaczysz, że ja religie jakiekolwiek traktuję jako zbiór mitów. Bo tym dokładnie są. Np. adam i eva, potop inne takie - to są historie, które pojawiają się w wielu religiach na całym świecie. Można z tego wyciągnąć jakieś wnioski albo uważać, że huehue głupi kościół nie każe im mięsa jeść. debile i ciemnogród.
A jak