Wpis z mikrobloga

@jestem_legenda Nie do końca rozumiem co znaczy, że masz słaby zasięg WiFi w kuchni, ale masz tam gniazdko LAN ... Rozumiem, że router masz w innym pomieszczeniu i sygnał z niego nie dociera do kuchni. Wtedy możesz użyć tzw. repeatera WiFi:

https://allegro.pl/kategoria/urzadzenia-sieciowe-wzmacniacze-sygnalu-wi-fi-256053?string=wifi%20repeater&ocena-produktu=od-4.8&order=qd

A jeśli chcesz podpiąć się do LAN w kuchni i stamtąd rozsyłać sieć na resztę pomieszczeń to potrzebny Ci jest router (choć to zależy też co dokładnie znaczy gniazdko LAN
@jestem_legenda: bo bydło brzydzi się kablami i chce mieć wszystko po wifi, a jak zobaczy ile kosztuje (od kryzysu to ceny tego już o skandal zakrawają) unifi (do tego dostępność) i jeszcze do tego musi kabel ciągnąć to zawału dostaje.
Są jakieś tańsze tplinki ale nazwy nie pamiętam. Spojrzyj na posty @dktr
@wypokowy_expert: Omada
@jestem_legenda Jaki masz aktualnie router/access point? Generalnie potrzebujesz access pointa. Możesz kupić jaki bądź nadać to samo ssid i hasło i klient będzie się przełączal jak mu się zachce. Mozesz też pomyśleć o sieci gdzie wspierane będą standardy 802.11k, 802.11r, 802.11v dla szybszego i lepszego przełączania klientów na inny Access point.
Asus ma aimesh ale nie wiem jak dobre jest to rozwiązanie. Z typowych ap to najwięcej osób poleci