Wpis z mikrobloga

Jak macie ogarnięte lekarza rodzinnego i szybkość spotkania z nim/dostania skierowania do szpitala? Niby do takiego rodzinnego powinno się w miarę szybko dostać, a u mnie powiedzieli po świętach. Jak macie ubezpieczenie medyczne, to czy nie wiem, znacie który lekarz ma też kontrakt z NFZ i tam się zapisaliscie do przychodni, czy nie da się tak zrobić i ogarniacie to inaczej jakoś? Teraz za długo żeby składać ten papierek o przeniesienie do innej przychodni, zresztą nawet nie wiem gdzie by to miało byc. Chyba najlepiej żeby ta sama przychodnia miała moją prywatną opiekę z ubezpieczenia jak i kontrakt z NFZ? Muszę sobie to ogarnąć tak, żebym takie sprawy na telefon miał i szybko, bo kiedyś coś się zdarzy i będę w dupie.
#pytanie #lekarze #nfz #zdrowie
  • 8
@A_R_P: no dobrze wypełnia się w pięć minut, ale ile trwa przeniesienie? Tylko tyle? Masz od ręki, tzn. jak? Dzwonisz i umawiasz się, przychodzisz pokazujesz w czym problem itp.? Jak z umawianiem się na wizytę po godzinach pracy?
@interpenetrate: od razu po wypełnieniu jesteś ich pacjentem.
No ja idę i dymie, że mają mnie przyjąć xD ale jak zmieniasz przychodnię, to możesz obdzwonic i pytać kto ma najbliższy termin
@A_R_P: @elena-mary ok, czy no to teraz, przychodnie jak rozumiem muszę znaleźć taką żeby była na nfz i miała jak najlepszych lekarzy którzy też gdzieś indziej robią prywatnie? Chodzi mi o to w jaki sposób wy wybieraliście swoje przychodnie - po prostu były najbliżej was?