Wpis z mikrobloga

Na Łotwie kilka miesiecy po wyborach przywracaja obowiazkową służbe wojskowa. W Polsce wg sondaży największą szansę na przejecie władzy ma tandem PiS (zapowiedział 2 krotne zwiekszenie liczebnosci armii co wg częsci osób z branży jest niemożliwe bez przywrócenia poboru) oraz Konfederacji, która z całej polskiej sceny politycznej najbardziej domagałą sie przywrócenia poboru.
Do tego konfederacja zaproponowała karę śmierci m.innymi za ucieczkę z armii ''w bezpieczne od wojny miejsce'' i oburzała się ,że obecnie grozi za to tylko 10 lat. Czyli konfa proponuje znacznie bardziej restrykcyjne prawo niż w Ukrainie i w Rosji.

Ciężkie czasy przez polskimi meżczyznami sie zapowiadają - za rok mogą już w kamasze brać.

#pieklomezczyzn #obowiazkowecwiczeniawojskowe #neuropa #polityka #ukraina
  • 17
@szurszur:

Do tego konfederacja zaproponowała karę śmierci m.innymi za ucieczkę z armii ''w bezpieczne od wojny miejsce'' i oburzała się ,że obecnie grozi za to tylko 10 lat. Czyli konfa proponuje znacznie bardziej restrykcyjne prawo niż w Ukrainie i w Rosji.

Zupełnie sprzeczny z prawdą fejk, Konfa jako jedyna sprzeciwiała się obowiązkowemu poborowi, wspierała jedynie dobrowolny pobór i ćwiczenia.
konfederacja zaproponowała karę śmierci m.innymi za ucieczkę z armii


@jaszczurki: Czyli cofamy sie do lat ZSRR i III Rzeszy - nie... w demokratycznej UE nigdy czegoś takiego juz nie będzie XD
kolejny gwóźdź wbity w mózg wolnościowców ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)


@bombastick: Jeszcze do tych "wolnściowców" będą pielgrzymki z PO i reszty "demokratów" z prośbą o koalicje. A wykopkom zostanie robic fikołki - że jak to z ...onucami XDD. I to mnie najbadziej niepokoi. Koalicja PO z Konfederacją a i Lewica dla władzy sie zgodzi. Dla stołków wszystko. Będzie social stop
  • 65
Nie ma takiego podpunktu w programie.


@jaszczurki: Co mnie obchodzi czy jest w programie. Korwin mówił ,że program jest nieważny i jest w nim tylko to co moze przyciagnąc wyborców. A oni beda i tak co innego robili. Zresztą ostatnie wyczyny Mentzena potwierdzają, że na program Konfederacji nie ma co zwracac uwagi.
Opieram sie na wypowiedziach polityków Kofnederacji, a oni apelowali do PIS o przywrócenie poboru.
  • 1
Możesz wskazać w jaki sposób "najbardziej domagała się przywrócecnia poboru"?


@yaah: Chociazby z mównicy sejmowej podczas debaty o mon, Konfederata zwrócił sie do mon i powiedział, ze juz czas przywrócic pobór.
https://wykop.pl/link/6256947/posel-konfederacji-chce-powrotu-poboru-wojskowego

I ja tu mówię o prawdziwym poborze gdzie co roku ida dziesiatki tysiecy, a nie jakims zabezpieczeniu aby garstke fachowców wyszkolic o jakim Ty piszesz - bo to nie jest nadal przecież prawdziwy masowy pobór o jakim ja tu