Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki i Mirabelki :)

Chcę podzielić się z Wami moimi wrażeniami z wizyty z najpiękniejszym mieście Majów w Meksyku. Uxmal jest mniej znany od Chichén Itzá i z tego też powodu nie ma w nim tłumów turystów, a miasto robi olbrzymie wrażenie.

Link do znaleziska

Uxmal był jednym z najważniejszych miast w kulturze Majów w okresie klasycznym, czyli między VII a X wiekiem naszej ery. W tym czasie Uxmal był jednym z największych ośrodków kultury i handlu w regionie. W ciągu kilku wieków mieszkańcy miasta zbudowali imponujące budowle, takie jak Piramida Czarownika, Pałac Guwernatora oraz Czworokąt Zakonnic.

Po upadku cywilizacji Majów, Uxmal został opuszczony i pozostał w stanie ruiny przez setki lat. Dopiero w XX wieku archeolodzy i badacze zaczęli interesować się tym miejscem i przeprowadzili prace renowacyjne. Dzięki temu dzisiaj możemy podziwiać piękno i wspaniałość starożytnego miasta.

Wszystko co musisz wiedzieć o Uxmal, w tym jak dojechać, czy ile kosztuje bilet wstępu, znajdziesz w poniższym linku. Zapraszam do lektury.

https://wykop.pl/link/7064313/uxmal-miasto-majow-na-jukatanie-meksyk-co-musisz-wiedziec

Jeśli kochasz podróże i szukasz inspiracji do wyjazdów, to zapraszam do obserwowania mojego konta oraz hasztagu #podrozebezosci.

#meksyk #mexicano #swiat #podroze #podrozujzwykopem #turystyka #ciekawostki #zwiedzanie #podrozebezosci #historia #unesco #kultura
podrozebezosci - Cześć Mireczki i Mirabelki :)

Chcę podzielić się z Wami moimi wraże...

źródło: Kopia Copy of Malta-6

Pobierz
  • 2