Wpis z mikrobloga

Jakby ktoś był ciekawy jak wypada najlepiej sprzedający się w 2022 roku samochód spalinowy na tle elektryków pod względem: zużycia energii na km (na 100km w kWh przecinek o jedno miejsce w lewo), zasięgu, pojemności baterii (w tym przypadku energii zgromadzonej w paliwie) zapraszam na: https://ev-wltp-results.blogspot.com/ należy zaznaczyć checkbox "Internal combustion...." i inne marki z którymi chcemy porównać.

PS: Domyślnie się nie wyświetla bo te wartości rujnują wygląd... na razie nie dodałem zmiany skalowania kiedy jest zaznaczony. Ogólnie strona obecnie przystosowana głównie do wyświetlania na PC (dużych ekranach).

#samochody #motoryzacja #samochodyelektryczne #toyota
  • 8
  • 0
No a jak inaczej obliczysz zużycie??? Bierzesz zasięg WLTP i dzielisz przez pojemność baterii i wychodzi ci ile zużywa energii na dystans.
  • 0
@wrzesien: producent na swojej stronie może podać zużycie jakie chce, zwykle trochę zawyżają wynik (podają ze stratami przy ładowaniu) WLTP żeby nie rozczarować klienta, bo test WLTP to warunki laboratoryjne i nie przekłada się na zużycie w realnym świecie które zwykle bywa sporo wyższe. Po za tym są dwa testy WLTP (TEL = Test Energy Low | TEH = Test Energy High)... co producent to na swojej stronie podaje wynik który
producent na swojej stronie może podać zużycie jakie chce


@FX_Zus: Musi podać zgodnie z WLTP.

o za tym są dwa testy WLTP (TEL = Test Energy Low | TEH = Test Energy High)... co producent to na swojej stronie podaje wynik który im się bardziej podoba, czasem średnią.


@FX_Zus: Z tego co widzę VW podaję oba, ale nie wiem co dokładnie jest wymaganie prawnie w Unii.

Na mojej stronnie jest