Wpis z mikrobloga

Jednym z brutalniejszych #robpill jakie przeżyłem to gdy tłumaczyłem mojemu najlepszemu kumplowi, żeby w pracy broń boże nie podpisywali tych nowych umów, bo po podwyżce minimalnej będą mniej korzystni zarobkowo gdy podpisza umowy niż jakby nic nie robili, a potem na drugi dzień się dowiedzialem, że wszystkie robole podpisały nowa umowę, bo jak grupowo powiedzieli, że nie podpiszą to kadrowa brała ich pojedynczo do gabinetu i mówiła "podpisz tu", a oni podpisywali.

Robolom nie da się przekazać podstawowych informacji, bo ich mózgi nie ogarniają zadania bardziej skomplikowanego niż uciecie czegoś wg lini, mniej więcej tak jak to robi dziecko w przedszkolu z wycinankami.

Patrząc z perspektywy czasu na tą sytuację zaczynam rozumieć czemu każdy Janusz stara się opędzlować roboli przy każdej możliwej okazji - robolom i tak wszystko jedno, a na swój prymitywny sposób są nawet szczęśliwi, to po co im więcej pieniędzy? Jeszcze im się w dupach poprzewraca.

#robpill #blackpill #redpill #praca #pracbaza #przegryw #kolchoz #neet
  • 9
  • Odpowiedz
@HeavyMagicMissle: U mojego brata w firmie zwiększyli liczbę wyprodukowanych sztuk aby dostać premie więc robole zaczeły szybciej pracowac.
Brat jest mechanikiem w tej firmie i chcieli jego działowi zrobić jakieś taski aby zwiększyć pensję "czytaj zmniejszyć ją" więc wszyscy złożyli wypowiedzenia. Na kolejny dzien to i po 100 zł podwyzki dostali bo wiedzieli że ciężko kogoś znaleźć na ich miejsce.
  • Odpowiedz
@Yurakamisa ok rozumiem.Bardziej mi chodzilo o to ze firma dala zawrotne podwyzki w wysokoscin100 zl. Niestety tez pracowalem na produkcji i zgodze sie z poczatkowyn wpisem. Duzo ludzi niestety nie ogarnialo podstawowych zalozen brutto/netto. Podpisywali to co im szefostwo kazało. I tylo byli zawsze ciekawi ile ma nowy. Jak mial mniej znacznie od nich to wielka radosc.
  • Odpowiedz
@cichy-spokojny-grzeczny: Bo na starej mieli coś takiego jak stażowe, a w nowej nie.
Po podwyższeniu minimalnej musieliby im procentowo wypłacać stażowe od nowej minimalnej (bo stażowe nie wchodzi w minimalna).
A tak zlikwidowali stażowe i teoretycznie im dali po 100 zł więcej niż jakby mieli - tylko, że pod podwyższeniu minimalnej w styczniu 2023 mają trochę więcej niż minimalna, a tak by do minimalnej firma musiałaby wyrownac a jeszcze by mieli
  • Odpowiedz
@Volantie: Ale tu nie chodzi o 100zl tylko o zaprotestowanie przeciwko jakiemus systemowi ktory pewnie jest wyliczony zeby za duzo nie zarabiali, chlopy zalatwili sobie brak zmian ktore im sie nie podobaja, 100 zlotych wiecej o ktore im pewnie nawet nie chodzilo, i pokazali ze jak sie zbiora w kupe to szefowi miekna kolana. Na utrzymaniu czesto kasa jest bardzo spoko bo brakuje majstrow ogarniajacych maszyny.
  • Odpowiedz