Wpis z mikrobloga

@lukasz67: zawsze widziałam te maty, dopiero Twój wpis zachęcił mnie do sprawdzenia o co z tym tak naprawdę chodzi.
Oprócz jakości, z tego co widzę, to chyba warto też zapoznać się z czasem pompowania materaca. 24 godziny to trochę dużo, bo po przyjeździe oznacza to spanie bez niego. 12 godzin czasem nie zawsze jest możliwe (zakładając, że opcja minimum na wyprawę).
  • 0
24 godziny to trochę dużo, bo po przyjeździe oznacza to spanie bez niego. 12 godzin czasem nie zawsze jest możliwe (zakładając, że opcja minimum na wyprawę).


@6th_Sense: Mógłbyś wyjaśnić o co chodzi w powyższym zdaniu, bo nie bardzo rozumiem?
@lukasz67: A nie myślałeś o materacu? Co prawda jest delikatniejszy i trzeba pompować (u mnie całe 7 dmuchnięć), ale jest lżejszy, ma zajebistą izolacje i jest mniejszy po spakowaniu. Kiedyś kupiłem Klymit Insulated Static V, w ich sklepie teraz patrze za 100 dolców - jest fajny i wygodny, ale jeszcze nie spałem na nim w zimie . Pewnie znajdziesz coś tańszego na lajcie.

@6th_Sense Ej...mata samopompująca pompuje sie sama w jakieś
  • 0
@janek_kos: Boję się o materac bo jest delikatniejszy, a wiadome że na graniach to są same skałe, więc szkoda by mi było zniszczyć już na pierwszym wypadzie. I tak bezpośrednio pod skałę bym dał jakąś płachtę czy tarp czy coś. Chcę maksimum komfortu przy jak najmniejszej kompresji w worku w okolicy podanej ceny. Zapewne, zlecą się entuzjaści mat za 1000 zł, ale na okazjonalne wypady aż takiej nie potrzebuję
@lukasz67 no to musisz znaleźć złoty środek

mata: wytrzymała, trochę większa i droższa
materac: delikatniejszy, najmniejszy po spakowaniu i tańszy.

A co do samych mat, to uważam że dopóki nie będziesz spał w temp. niższej niż +5 to każda mata będzie git. Kup cokolwiek co w budżecie i tyle
@lukasz67: Zerknij na tę firmę. Mam ich matę, na której sypiałem w namiocie, rozkładałem sobie na podłodze do spania przy dzieciakach w pokoju, zabieram na różne wyjazdy "w razie czego". Śpi mi się na niej doskonale, chociaż niektórzy uważają, że jest "za wąska". Mata szybko się pompuje, ma taką śmieszną minipompkę wbudowaną. Szybko się składa, zajmuje mało miejsca. https://www.pinguin.pl/maty/maty-samopompujace.html