Wpis z mikrobloga

No i dzieje się. Nihil novi. 35 tysięcy ludzi poleci, myślę, że spokojnie koło tysiąca, może dwóch we Wrocławiu (tu jest i UBS, i CS, łącznie ponad 6000 pracowników (sic!)).

Człowiek wiedział wcześniej, wystarczy mieć łeb na karku, a tu jacyś "sapiący" coś się pluli.

Ciekawie, to wciąż relatywnie dobre 1000 (oby mniej niż więcej) miejsc pracy. Wiadomym jest również, że nie polecą sami Szwajcarzy, chociaż u nich będzie najgorzej (koszty, kosztunie...).

Za tym tysiącem idzie infrastruktura towarzysząca, idą luxmedy, burgery, obiady, karnety. Idą "suszarnie", idą piwiarnie i spotkania integracyjne. Miliony złotych obrotu.

Polska jaka jest, taka jest, rozejdzie się po kościach. No...ale niesmak pozostał.

Pamiętam jak kiedyś rozmyślałem o tym wzroście korpo "typu pierwszego", dziesiątki miliardów przychodów (i to w rozsądnej walucie), jak ja je nazywam. Taki 2005-2020. Setny pracownik, tysięczny, przecinane wstęgi, 5k na łapę jak średnia była 3,5 brutto.

Zaskoczyły mnie "korporacje drugiego typu/rzędu", podkrętkę zrobiły Infory (!??), Infosysy (co to jest!?), cokolwiek co jest teraz na Mordorze "mikołajowskim", wisienkę dokładał jakiś "turbowzrost" organiczny (vide PGS, sam byłem akcjonariuszem 2,7 -> 13/14).
Wszystko ma swój koniec.

Trzeci zagraniczny rzut (raczej) nie istnieje (Woody Allen.....). Albo nasze korporacje, Tarczynski Kabanos Shared Services, własne biznesy, mniejsze firmy po 100 osób lub kontraktornie, albo rotacja CS -> Tauron, PGE, coś nadwiślańskiego.

Szczyt chyba był. Był. (Głosem z Misia: To był paszport! Był!)

Czasy wciąż będą dobre (demografia...), ale dynamika, wektor, gradient...już nie ten. Już nie ten, moi mili.
Fajnie? Ciągle jest. Bardzo fajnie? Było.

Pozdrawiam.

Oby czasy były dla nas dobre, ludzie rozsądni, bez życia ponad stan, nadmiernego obrotu i wypływu gotówki za granicę i z pieniądzem szanowanym, kosztującym.
To ostatnie w zasadzie już jest. I fajnie.

#creditsuisse #wroclaw #rynekpracy #kapitalzagraniczny #efektdomina
  • 7
@patryk_66 nie wiem skąd masz informacje, które chciałeś przekazać w tym bełkocie, ale z moich sprzed jakichś 2 tygodni wynika, ze zwolnienia z wrocławskiego CS w ale nie oznaczają straty pracy przynajmniej dla większości pracowników