Wpis z mikrobloga

@Profanumopus: To się zdecyduj, czy cena nie gra roli, czy masz 9k na komputer do VR. Trochę się to wzajemnie wyklucza. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na Valve Index masz większą rozdziałkę w sumie niż 2D 4k, a dodatkowo potrzebujesz sensownej liczby FPS żeby to miało ręce i nogi. Dzisiaj osobiście bym wchodził w VR tylko i wyłącznie mając budżet na topowego RTXa nVidii (bo AMD niestety w
@Profanumopus: Bzdury trochę gadacie.
Miałem rtx 3080. Wszystko śmigało jak należy. Oczywiście, że mogło lepiej ale w zupełności dało się ogrywać takie gierki jak Half Life Alyx i absolutnie na nic nie narzekałem. Było grane na indexie i na hp reverb g2, Słabsze karty też dadzą spokojnie radę.

Kup sobie rtx 4070 ti / rtx 4080 i ci w pełni to wystarczy żeby cieszyć się z VR. Natomiast indexa to raczej
@Profanumopus: to raczej za mały budżet, startowałbym od rtx 4080 a to już psuje twój budżet.... to i jakieś sensowne CPU i masz 8k, a jeszcze płyta główna, ram, dysk, obudowa i inne pierdy. Sam oculus czy inny sprzęt też swoje kosztuje.

Tylko PS5 i ichniejszy nowy VR
Planuje zakupić od miłosiernego Gabena Valve Index


@Profanumopus: Nie rób tego. Kup sobie Pico 4 albo Quest 2 (jest obecnie na promocji za 400 euro). Index to przestarzały system i do tego używa zewnętrznego trackingu przez co musisz latarnie w pokoju rozstawiać.
@Profanumopus: a ja Ci polecam trochę poczekać z zakupem. Wkrótce będzie lato i gorąco, a w takim okresie słabo się gra z goglami na twarzy. Po godzinie grania pot spływa po policzkach i soczewki zaparowują. Ptaszki ćwierkają, że najpóźniej na Boże Narodzenie ma wyjść Quest 3, który ma być co najmniej 2x mocniejszy niż dwójka, i ma kosztować niewiele więcej niż kosztował Q2 w dniu premiery. Ja bym poczekał :)