Wpis z mikrobloga

Sprawdziłem w kalkulatorze mandatów jak się one rozłożą na podstawie sondażu.
Wygląda na to, że żadna partia nie będzie w stanie samodzielnie rządzić. Co ciekawe, jeżeli konfederacja będzie pod progiem lub osiągnie niski wynik to pis będzie miał większość sejmową, tak samo jak to miało miejsce po słynnym 4,76 korwina.
Czy ta nagonka na konfę to próba dania pisowi samodzielnej kadencji, tak jak to miało miejsce w 2015?
W interesie każdego jest odebranie pisowi władzy, dla mnie jest to powód dostateczny, żeby głosować na konfederację.

kalkulator

według sondażu:
pis - 213
ko - 151
konfa - 41
holownia- 28
lewica - 26

Gdyby konfederacja miała 5%
pis - 231
ko - 164
holownia- 32
lewica - 27
konfa - 5


#konfederacja #polityka
  • 9
@Gerax9: pamiętam 2015 r. XD. I sławetny hehe, może PiS wygrał ale lewicę dupa boli. Teraz pora na wersję może PiS wygrał, ale przynajmniej nie stworzą kolacji z Konfederacja, dzięki czemu, oh wait ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy ta nagonka na konfę to próba dania pisowi samodzielnej kadencji, tak jak to miało miejsce w 2015?


@Gerax9: myślisz że memcen postanowił zagrać w szachy 5d i kompromitując się dać szanse pisowi na samodzielne rządy?
Ciekawa teoria ale IMO go mocno przeceniasz.
@Gerax9: Taki kalkulator nigdy nie będzie do końca wiarygodny, bo wyborcy nie głosują tak samo w każdym okręgu, a także różne okręgi mają przypisane różne liczby mandatów, więc nie da się nic dokładnie wyliczyć na podstawie wyniku procentowego bez podziału na okręgi. Ale to pewnie wiesz.

Z tego co widzę przynajmniej ten kalkulator stara się to trochę uprawdopodabniać i wylicza na bazie wyników w okręgach z poprzednich wyborów, ale heh, po
@kot_z_wolnego_wybiegu: W tym "badaniu" założyłem, że 5% przepada, ale masz rację większość przejdzie na pis, bo na konfe głosuje dużo narodowców, więc scenariusz samodzielnych rządów jest bardziej prawdopodobny.
Możesz sam popróbować różne scenariusze w kalkulatorze, szansa na to, że pis będzie samodzielnie rządził jeżeli konfederacja nie wejdzie do sejmu jest bardzo duża.