Wpis z mikrobloga

Jak naiwnym można być, żeby twierdzić, że program #kredyt2procent to kiełbasa wyborcza to ja nie XD

Przyjmijmy oficjalne szacunki, 10k kredytów (wyborców) w pierwszym roku, po 50k kredytów (wyborców) w kolejnych latach. A ilu z tych ludzi jeszcze z wdzięczności zagłosuje na partię? No i dlaczego program jest wprowadzany przed wyborami, a nie po, jak mają wchodzić inne kiełbasy.

Jak komuś mało to może tak: kilka milionów ludzi, którzy teraz płacą miniratki na zmiennej żadnych gwarancji 2% nie dostanie. Nie dostaną ich również osoby, które np muszą zmienić mieszkanie. Pomyśleć proszę jakie tu będą tarcia społeczne.

Mało tego, prawdopodobnie nie będzie nawet tych wakacji kredytowych, bo MFW i EBC nam tu już machały palcem.

To jest Program Wsparcia Deweloperów. Efekt lobbingu i pewnie smarowania gdzie trzeba.

Zresztą wystarczy spojrzeć naprawdę niewiele wstecz, aby odkryć, że program kredytów bez wkładu pochodził prościutko od deweloperów, konkretni to od grupy konkurencyjnej do #wkpinvestements. I też miał ten sam cel - napompować rynek jeszcze bardziej, ale wyszedł z tego mokry kapiszon bo lobbyści nie przewidzieli, że Glapa zacznie podnosić stopy.

Jeszcze raz: ten program ma pompować kasę w branżę nieruchomości i wyhamować spadki cen.

Dziękuję za uwagę.

#nieruchomosci #gielda #ekonomia #gospodarka #inflacja
  • 6
@mickpl: ja bym rozszerzył o kubatorową część sektora budowlanego oraz banki.
I to wszystko rękami (ambicjami) Polaków, którzy wyczekują w przedbiegach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No i dlaczego program jest wprowadzany przed wyborami, a nie po, jak mają wchodzić inne kiełbasy.


@mickpl: to że mówią że ma być wprowadzony przed wyborami to nie znaczy że go wprowadzą przed wyborami. Naprawdę jeszcze się nie nauczyliście nie ufać temu co mówi polityk? To tak jak z grami, niby każdy wie żeby nie kupować preorderów ale dużo ludzi kupuje, uczcie się na błędach.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@mickpl: ten program to największa patologia o jakiej słyszałem xd ceny mieszkań, remontów, najmu w górę xd inflację to pewnie #!$%@? w kosmos i ciekawy czy prawnie to jest obecnie w ogóle możliwe wprowadzić taki chory pomysł