Wpis z mikrobloga

Hej,
Zastanawiam się dlaczego koledze szybciej ładują się mapki w grach.
Niby to tylko parę sekund, ale trochę mi to przeszkadza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przy szybkim benchmarku program wykrył błąd przy działaniu komputera - wydajność mojego zestawu jest słabsza od innych komputerów z takimi podzespołami. Zdjęcie w komentarzu.

Co może być powodem?

#pcmasterrace #komputery #grypc #csgo #pytaniedoeksperta
Helonzy - Hej, 
Zastanawiam się dlaczego koledze szybciej ładują się mapki w grach. 
...

źródło: porownanie

Pobierz
  • 30
@Helonzy a co do tego benchmarkowego ścieku, to tym się nie sugeruj. Pobierz 3d Mark TimeSpy i tam przeprowadź test i porównaj z innymi zestawami o takim samym CPU/GPU. Możesz podrzucić screena z wynikiem.
@Helonzy: W tym Benchmarku wyświetlane jest taktowanie twojego egzemplarza procesora jako rzeczywiste?
Dlaczego ono jest tak niskie?

Bazowo powinien mieć
Taktowanie rdzenia 3,7 GHz
Taktowanie w trybie turbo 4,6 GHz

Jakby miał chociaż przybliżone wartości między tymi - było by spoko.
A sam zobacz co masz - przetestuj w jakichś benchmarkach typu Cinebench, czy OCCT i sprawdź, czy rzeczywiście jest takie niskie.

Jeśli będzie takie - to wtedy będzie się można
maniek50005 - @Helonzy: W tym Benchmarku wyświetlane jest taktowanie twojego egzempla...

źródło: image

Pobierz
  • 0
@10129 XMP miałem wyłączony. Dzięki.
@Gorkel: CSGO, COD:MW2
@ChojaK System wykrywa 16 GB także dual chanel działa
@Ralphs niestety trzeba wykupić 3DMARK za 125 zł, więc trochę mi szkoda

Jeszcze mam jeden duży problem. Czasami przy uruchamianiu komputera nie włączą się. Nawet BIOS. Jedynie świeci środek obudowy i tyle. Muszę nacisnąć przycisk power żeby wyłączyć i włączyć. Za drugim/ trzecim razem dopiero się uruchamia. Mam tak od nowości.
System wykrywa 16 GB także dual chanel działa


@Helonzy: bez duala też by wykrył jako 16GB, tylko by nie zapisywał do dwóch kości równolegle. ogólnie najłatwiej to chyba sprawdzić w cpuz (zakładka memory).

z tym co maniek napisał, możesz mieć włączony tryb eco na ryzenie jak faktycznie takie niskie takty. to by też trzeba sprawdzić czy boostuje normalnie.

proca najprościej przetestować darmowym cinebench
Kwestia rozdzielczości. 4:3 porównujesz do 2 k. Samo skalowanie już dużo czasu zajmuje. Miałem tak z alt tabowaniem przy 4:3 i custom resolution gdzie powrót na pulpit zajmował 2,3 sekundy bez wyłączonego skalowania.
@Helonzy: to brzmi jakbyś miał jakiś bardzo słaby ram (co przy adacie jest bardzo możliwe) i system nie chce wstać, albo z dyskiem coś chociaż wtedy przynajmniej do biosu powinno bez problemu się załadować.
Ustaw ram na 1.4v, powinno pomóc jeśli trafiłeś na słabszą sztukę.