Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta #pomidory #ogrodnictwo #ogrod

Cześć Mirki i Mirabelki, czy ktoś może doradzić mi sprawdzony zestaw lub co kupić do podlewania kropelkowego? Mam foliak 2.5x4, od kranu jest on oddalony o Ok 10m. W foliaku będzie Ok 18 krzaków pomidorów. Chciałbym, aby system był bezobsługowy - wyjeżdżam na tydzień i nie muszę martwić się, ze pomidory padną. Mam na działce tylko jeden kran, wiec pewnie potrzebny by był jeszcze jakiś rozdzielacz, aby moc podłączyć system oraz zwykły wąż. Dzięki za pomoc!
  • 6
@moze_sie_przyda: tu nie ma co szaleć. ja kiedyś kupowałem kroplowniki idrop, do tego kroplospływ, żeby w korzenie szło i było ok.
podłącz do tego rozdzielacz, jakiś zawór czasowy i po temacie.
nie wiem, czy masz doniczki, czy w ziemi, ale możesz też spróbować taśmę lub po prostu linię kroplującą kupić i na ziemi położyć.

tu wielkiej filozofii nie ma.
Wole jak mi się nikt po działce nie kręci, w szczególności na ROD :).

Kroplownik ile l/h? I jak to podlewać? Codziennie? Ile litrów na krzak? Jak ręcznie podlewalem to co kilka dni, aby korzenie wykształciły się większe.
@moze_sie_przyda ja mam takie coś na tarasie 3 lata i wszystko śmiga jak należy.
https://allegro.pl/oferta/sterownik-na-kran-btt101-bluetooh-hunter-12668942604
Z plusów to zasilanie bateryjne, jeden komplet baterii starcza na sezon i programowanie z apki w telefonie. Do tego rurki do wody, emiter z kompensacja ciśnienia i do tego wężyk z kroplosplywem z kompensacja ciśnienia. Emitery chyba lepiej żeby miały mały przepływ, wtedy dopasujesz nawodnienie czasem otwarcia zaworu