Wpis z mikrobloga

@JK660: Pod poszerzenie i pasy do skrętów mi się zdaje. Ale to już dobre parę lat temu. A przydałoby się. Podoba mi się przystanek Łódź Rokicińska na tej mapie. Szybki dojazd na mecze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Rapidos: Na to liczę, bo czy idę na tramwaj/autobus na Rzgowska/Dachowa czy na Łódź Chojny to dla mnie to żadna różnica. A jak na przestrzeni lat będzie dobra częstotliwość to chętnie bym korzystał
  • Odpowiedz
@czlapka: To że pod poszerzenie to wiadomo, ale można było zabrać trochę chodnika (są mega szerokie) + trawinik... ale czytałem kiedyś, że grunty na Broniewskiego (północne jak i połduniowe) między Rzgowska a Rondem Insurekcji należały do kościoła... Nie chcieli pójść na ustępstwa to skasowano torowisko...

Na mecze i tak śmigam autem, ale jak wybudują ŁKA to z raz się przejade na mecz pociągem :D zwłaszcza, że dworzec Łódź - Chn
  • Odpowiedz
Właśnie @hannazdanowska co z tramwajem do CZMP, na Kopcińskiego? Czemu jest tak mało inwestycji tramwajowych, a tak dużo drogowych?

Mam jeszcze jedno pytanie do Pani. oraz Was wszystkich tutaj obecnych. Czy nie byłoby dobrym rozwiązaniem zrobienie tramwaju od Aleksandrowskiej do Kusocińskiego, oraz na planowanej trasie Wojska Polskiego do Włókniarzy? Choć od Jagodnicy do Kusocińskiego prowadzi przez pola, to jednak znacznie by to uatrakcyjniło okolicę Złotna, Teofilowa, oraz dało znakomity łącznik pomiędzy
  • Odpowiedz
Proszę pamiętajcie, że jest to dopiero pierwszy etap studium. Takie założenia do założeń. Będziemy o nich jeszcze dyskutować, zapewne także o nowych torowiskach. Najważniejsze to z pewnością podłączenie Łodzi do sieci autostrad i uspokojenie dróg w śródmieściu.
  • Odpowiedz
@piksel169: Ten od Aleksandrowskiej do Kusocińskiego IMO bez sensu, nie byłoby tam potoków który by to uzasadniały a spore koszta. A co do Wojska Polskiego. Ja osobiście nie wierzę w powstanie tej trasy na razie

@hannazdanowska: No tak myślałem, ale jakieś kierunku to wskazuje. Duży plus za Broniewskiego. Ale skoro podłączenie do autostrad, i na tym pdf. brak dalszego etapu Trasy Górnej to znaczy, że budowany właśnie tam
  • Odpowiedz