Wpis z mikrobloga

29.03.2023__ Czasiw Jar, Donbas, Ukraina

Dobry wieczór Mirki i Mirabelki z Donbasu!

Dziś foto specjalnie dla Mirków, ale także Mirabelek na inspirację. Ukraińska ewakuatorka ze strefy frontowej Sofia, która pracuje z Nikolay
offline jednym z moich bohaterów filmowych.

Szkoła, która jest w tle za Sofią została zniszczona rosyjską artylerią ok. tydzień temu. Mamy śnieg po kolana na Donbasie, pomimo wiosny. Troszkę więc przestali ostrzeliwać (w ciągu dnia) Czasiw Jar, wczoraj w nocy jednak walili grubo gradami. Dzięki temu znaleźliśmy kolejne chętne osoby do ewakuacji.

Przenoszę się do Audiivki na jakiś czas, Misza buduje tam kolejny tzw. "Punkt Niezłomności", ciągle zostało tam ok. 2200 osób, które ciężko namówić na wyjazd. Co z Bachmutem? Stamtąd tylko zabierają ludzi żołnierze w opancerzonych BTRach, mieliśmy jechać w nocy po jedno dziecko używając tzw. night vision. Jednak ryzyko było zbyt duże, a w ewakuacji pomagają medycy, którzy mają sprzęt opancerzony. Ryzyko było wysokie nie tylko dla nas, ale przede wszystkim ludzi, których byśmy zabrali do zwykłych samochodów nie opancerzonych. Mój współlokator, brytyjski ewakuator ze strefy przyfrontowej stracił już w ten sposób ludzi na drodze do Łysyczańska. Nie chcemy by się to powtórzyło. Czasami mamy opancerzone samochody własne jak w Siweierodoniecku, czy Łysyczańsku. Niestety wszystkie już zostały zniszczone przez artylerię. Są drogie.

MIłego piąteczku, roboty po pachy. Niedługo odezwę się znowu, bo spędziłem fajne chwilę z jedną z brygad zwiadowców, obserwując jak używają dronów. Pochwalę się jakimiś foto.

Pdr,
Wasz Seb.

#wojna #ukraina #ukrainanafroncie #polaknafroncie #makecoffeenotwar #donbas #rozowypasek #rozowypasek
anastazja999 - 29.03.2023__ Czasiw Jar, Donbas, Ukraina 

Dobry wieczór Mirki i Mirab...

źródło: 1

Pobierz
  • 5
@anastazja999: Włosy po prostownicy, paznokcie porobione i całe, kamizelka jakby z półki sklepowej dopiero zdjęta i uśmiech na twarzy. #!$%@? była na tej wojnie, a nie pomagała przy czymkolwiek. Jak mnie #!$%@? takie coś w kontekście prawdziwego piekła mężczyzn.