Wpis z mikrobloga

@pedrovegas: zazwyczaj w czynszu masz opłaty administracyjne + opłaty za media (ogrzewanie, prąd, śmieci ....). Czynsz ostatnio rósł głównie przez nasze orły u władzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jajcek:
Tak myślałem, że to te rejony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak przeglądam ogłoszenia z całego miasta to zawsze na Mistrzejowicach i w Hucie są jakieś odklejone stawki czynszów. Nie wiem czy ma to jakieś uzasadnienie czy po prostu te stare spółdzielnie palą hajsem w piecu.
  • 0
@vateras131: Też mnie to zaczyna zastanawiać. Mam tam jedno mieszkanie które wynajmuje i czynsz mi podskoczył za 40m2 to 715zł. Jak mam to teraz wytłumaczyć najemcy? Patrzę w inne oferty w różnych częściach Krakowa na olx to czynsze 300-500zł za 70m2 wtf? Albo inni jeszcez nie dostali podwyżek albo to dymają NowoHucian.
@jajcek:
Nie wiem jak teraz ale jeszcze pół roku temu jak wynajmowałem mieszkanie na prądniku czerwonym to za 60m2 przy jednej osobie czynsz wynosił jakoś 390zł (blok z monitoringiem).
Kumpel mieszka teraz na ruczaju za podobny metraż płaci jakoś 650 ale za dwie osoby i ma jeszcze garaż podziemny i komórkę lokatorską.
@jajcek: generalnie nowohucian dymaja ostro + trzeba wziac poprawke na wysokosc blokow i ich wiek. Moi rodzice mieszkaja w bloku dwupietrowym - 6 mieszkan na klatke (2klatki). W hucie tez jest sporo lokali socjalnych i niewyplacalnych (nawet u mnie u rodzicow sie ktos trafil kto zalegal z oplatami od #!$%@? wie ilu lat). Takie uroki starego budownictwa
1070zł, tyle za czynsz płacą moi rodzice w Grodzie Kraka za mieszkanie 50m2

Good luck w batatustanie!


@jajcek: tak to juz bywa w poPRLowskich administracjach gdzie jest zasiedziały dwór feudalny i feudałowie dobrze się bawią za karty służbowe i "przetargi"