Wpis z mikrobloga

@merho: Faktycznie, zadzwoniłem i można to tylko telefonicznie ogarnąć, przez stronę/apkę można tylko sprzedać. Jakby ktoś był zainteresowany to do 12 kwietnia można sprzedać a do 14 zgłosić chęć zapisu na akcje
Ja mam TUI.UK nie dostałem jeszcze ani praw poboru ani kasy, prawa poboru po ile będę mógł sprzedać? Z tego co wiem XTB z automatu sella.
@Samuraj_ze_Spychowa: nie ma się co dziwić. Eh wg mnie warto teraz brać, ale wielu sprzedaje z obawy przed ryzykiem lub zwyczajnie z braku kasy na realizację PP. Sam cześć PP będę sprzedawał na jednym z kont emerytalnych, bo nie mam tam wolnych funduszy na zakup.
@modrih: to jest w bledzie, ratio jest 8:3 chyba ze cena wykupu jest inna niz 5,55. Pociągnął bym ich za jezyk, byl link albo screen o decyzji PP ogłoszonym przez tui
Za pierwszym razem bylo jakies 4:3 i w portfelu byla pozycja odpowiadającą dokladnie tej proporcji, teraz maja 1:1
@merho: To teraz jak to jest że za jedną akcje TUI na XTB broker sprzedał jedno prawo poboru? Oraz czy teraz kupując jedno prawo poboru (na zupełnie innej giełdzie) będę musiał potem wykupić 8 nowych akcji po 5,55€ ?
@modrih: na xtb bie masz PP, jest sprzedane bie realizują zagranicznych PP, dostales za to kase, xtb wystawil to w twoim imieniu na gieldzie, po ile to poszlo to musisz sprawdzić ktos pisal ze za 5,8 czy 5,5
Majac przyznane PP i posiadajac je w portfdlu mozesz kupic akcje po 5,55 kazde w stosunku 8nowych do 3 starych.
Ogolnie to jest takie zamiesanie z tym ze nawet na infolinii tego nie
@merho: Dali mi tyle wynagrodzenia za prawa poboru co akcji miałem "starych", a na czacie dostaje tylko taką informację:

Zgodnie z regulaminem :

4.33. Jeśli posiadasz OMI, możesz nabywać: a) prawa poboru (przydzielane w wyniku emisji praw poboru przez emitenta), kwalifikowane jednocześnie jako OMI. Prawa poboru mają charakter tymczasowy i wygasają po upływie terminu na ich wykonanie; termin ten ustanawia emitent lub wynika on z Obowiązujących Przepisów, w szczególności przepisów prawa
@merho: XTB mi odpisało tak:

Informuje, ze Na jedną akcję przysługiwało 2.66 praw poboru sprzedane po 5.8990 EUR, czyli cena sprzedaży jednostki PP wyniosła ~2.22 EUR