Wpis z mikrobloga

@Kopyto96: chłopie wymieniasz Porto które tę LM wygrało prawie 20 lat temu. Zobacz sobie na finały późniejszych edycji, dosłownie same drużyny z topowych lig kontynentu + PSG na arabskich petrodolarach, nigdy więcej się taka sytuacja nie wydarzyła, piłka się zmienia i zwycięstwo Porto dzisiaj byłoby anomalią i to taką naprawdę mocną (niestety).
Oczekiwanie sukcesów w LM od polskich ekip z każdym rokiem gdzie ten Top odjeżdża jest coraz większym absurdem. Dzisiaj
@Kopyto96: no i zajebiście się cieszyłem jak ją Roma zdobyła. Zajebiście się cieszę, że Lech w niej dalej jest. Piłka nożna to sport który kocham, kochają inni fani tej dyscypliny i nie potrzebujemy sukcesów na miarę siatkówki by się tym w ogóle interesować. Sukcesy są fajne, ale nie najważniejsze. Ważny jest sam sport, który kochamy oglądać. To jest to czego psychofani siatkówki oskarżający polską piłkę o brak sukcesów nigdy nie zrozumieją.
@Merdarion_PL: i w siatkówce sukcesy klubowe też nie przyszły od razu. Mimo pieniędzy które były pompowane w ten sport.

Może w piłce też sukcesywnie będziemy gonić bogatszych.

W siatkówce było o to łatwiej bo jest mniejsza konkurencja.
Może w piłce też sukcesywnie będziemy gonić bogatszych.


@bonpensiero: szczerze wątpię. Na pewno na chwilę obecną poziom się zwiększa, ale myślę, że szybciej rozwijają się jednocześnie TOPy. O ile trend nie ulegnie większym zmianom to myślę, że niestety maks na co nas stać będzie to epizodyczna faza grupowa LM i średnio silny gracz w LE.
@Kopyto96: mówisz o Igrzyskach? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Merdarion_PL nie mam na myśli lig top 5. Ale średnie ligi są w zasięgu.
Wielkość kraju, rywalizacja kilku klubów (to, że liga jest wyrównana to długoterminowo plus).
Musi się poprawić zarządzanie.

Jakby ktoś powiedział mi ilu piłkarzy z Polski będzie brać udział w meczach eME to bym w to nie uwierzył.
@bonpensiero no to średnie to wiadomo, że są w zasięgu, myślę, że spokojnie mamy możliwość wejścia do TOP 15 Odnosiłem się w stosunku do tego posta bo siat0wkarze oczekują chyba, że my też powinniśmy w LM grać. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Merdarion_PL: ogólnie ludzie to mają jakąś zakrzywioną perspektywe nt klubów piłkarskich. Ja pmiętam jak Liverpool zzdowbywał tytuł i mówili, że Klopp za nieduże pieniądze, robili z nich jakiś biedaków :D za taki van dijka dali z 70 baniek funtów czy ile za salaha z 50mln euro xD rzeczywiście #!$%@? biedaki :D tak samo teraz z arsenalem podniecają się jakby to był klub z dupy wzięty z budżetem jakiejś korony kielce :D