Wpis z mikrobloga

Hej mirko inżynierowie!
Mam problem z ustawieniem enkodera. Wiem że to poziom kartofla ale to mój poziom więc mam problem. Jakoś nie umiem utrafić, żeby jeden "skok" jak w skrolu myszki przewijał menu o jedną pozycję. Ustawienia są takie:
ENCODERPULSESPERSTEP (przykładowo 3)
ENCODER
STEPSPERMENUITEM (przykładowo 2)
W/w działają w miarę choć bez stałości:

Czasem:
Krok enkodera->ruch, krok->ruch, krok -> brak reakcji, kolejny krok ->reakcja (tak jakby enkoder gubił kroki)
czasem:
ruch występuje przy 3/4 krokach pod rząd(mówię tu o odczuwalnym fizycznym kroku) jakby przełożenie było 1:1.
Mógłbym tak sobie losować, gdyby nie to że za każdym razem muszę kompilować fw i wrzucać go przez sd na drukarkę a po 20 razie to zaczyna być.... nieco upierdliwe.

Jest opcja
ENCODERNOISEFILTER_ ale służy do odfiltrowania fałszywych pulsów więc to nie w tę stronę.

#programowanie #elektronikadiy #elektronika #arduino #c++ #marlin #ender3 #drukarki3d #reprap #inzynieria
  • 5
@An2pl: Nie. Przerabiam stockowy FW pod tę płytę więc standardowe ustawienia powinny działać miód malina a działają tak samo średnio jak od nowości. Albo ten typ tak ma(pytanie do enderowców) albo ten egzemplaż jest słabej jakości od początku.