Wpis z mikrobloga

@ps0lak Czysto teoretycznie miał co innego na myśli

Projekt wprowadza możliwość złożenia Kierownikowi Urzędu Stanu Cywilnego przed zawarciem małżeństwa nieodwołalnego oświadczenia o uzależnieniu możliwości rozwodu od zgody biskupa diecezjalnego.


Pomysł oczywiście idiotyczny, jak ktoś nie chce się rozwodzić to niech tego nie robi, natomiast mówienie o tym, że chce wprowadzić zakaz rozwodów jest mimo wszystko manipulacją
Projekt wprowadza możliwość złożenia Kierownikowi Urzędu Stanu Cywilnego przed zawarciem małżeństwa nieodwołalnego oświadczenia o uzależnieniu możliwości rozwodu od zgody biskupa diecezjalnego.


@ekjrwhrkjew:

Oznacza to, że jeśli złożymy takie oświadczenie w urzędzie, to dopuszczalność rozwodu

małżeństw (zawartych w Kościele Katolickim) w sądzie rodzinnym zależeć będzie od zgody biskupa diecezjalnego kierującego >diecezją, na której terenie zawarto małżeństwo.


Czyli dalej będzie mozliwość rozwodu państwowego, ale to klecha musi się zgodzić

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
@duszan_z_kapitana_dupy Serio nie zrozumiałeś? Możesz sobie złożyć dobrowolnie wniosek jak chcesz. Ale nie musisz tego robić. To tak jakby ktoś teraz zaproponował, że jak się złoży wniosek to pary homoseksualne mogą brać ślub i teraz ktoś pisał, że to oznacza koniec koniec małżeństw heteroseksualnych, byłaby to manipulacja tak samo
@duszan_z_kapitana_dupy: Albo załóżmy taki scenariusz lider partii X proponuje projekt , gdzie mamy możliwość złożenia oświadczenia do urzędnika, które pozbawi petenta całego majątku nieodwołalnie, no chyba ze jakiś inny urzędnik kiedyś zgodzi się to cofnąć to wtedy nie. I czy teraz jak napiszę, że partia X chce obligatoryjnie pozbawić Polaków ich majtków, to będzie to prawda, kłamstwo czy manipulacja?

A i jak coś ilość dodanego xD nie wpływa na siłę twoich
@ekjrwhrkjew: wyczuwam u kolegi incydent kałowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

no chyba ze jakiś inny urzędnik kiedyś zgodzi się to cofnąć to wtedy nie

urzędnik czy klecha? Czy to średniowiecze czy cywilizowana Europa?
No i gdzie ja napisaem że nowa nadzieja/konfederacja chce zabronić Polakom rozwodów, bo chyba do tego porównujesz? Ja po prostu kisnę ze sławka memcena i jego katolibańskich snach i gusłach, oraz tego że sam
@duszan_z_kapitana_dupy Nie wiem co tam sobie wyczuwasz, i średnio mnie to obchodzi. Nie zamierzam dyskutować o sensowności tego pomysłu, bo tu nie ma o czym dyskutować. Ja odnoszę się tylko właśnie do tego, że pisanie, że konfederacja chce zabronić Polakom rozwodów, jest manipulacją, rozumiem że z tym się zgadzasz?
@ekjrwhrkjew: Niech jasno się wypowiedzą co do tej kwestii, obiecają na piśmie że po zaakceptowaniu takiego zakazu można ich legalnie odstrzelić. Nie zrobią tego bo byliby zdolni do wprowadzenia takiego zakazu. Zresztą czy to nie żonka Bosaka pracuje w OI które miało taki pomysł jak i ten z hotelami?
@andrzej-roman Nie bardzo wiem po co się pytasz gdzie pracuje żona Bosaka skoro doskonale wiesz gdzie ona pracuje. Reszty twojego wpisu niestety kompletnie nie zrozumiałem, nie wiem kogo ty tam chcesz legalnie odstrzelić
@duszan_z_kapitana_dupy: nowe światło od guru zostało objawione xD
Przecież to się nie trzyma tego co wcześniej głosili ze nie potrzeba nam ślubów par jednopłciowych bo zawsze można założyć spółkę cywilna. W takim wypadku niech człowiek mem założy z współmałżonką spółkę cywilna z karami za złamanie umowy a nie wymusza na państwu patologie
Albo załóżmy taki scenariusz lider partii X proponuje projekt , gdzie mamy możliwość złożenia oświadczenia do urzędnika, które pozbawi petenta całego majątku nieodwołalnie, no chyba ze jakiś inny urzędnik kiedyś zgodzi się to cofnąć to wtedy nie. I czy teraz jak napiszę, że partia X chce obligatoryjnie pozbawić Polaków ich majtków, to będzie to prawda, kłamstwo czy manipulacja?


@ekjrwhrkjew: Widzisz, tylko tutaj mamy petenta, a małżeństwo to już dwie osoby. I
@bukimi: Ale przecież ja nigdzie nie neguje tego, że ten przepis jest idiotyczny, chodzi mi tylko o to, że przepis ten nie jest obligatoryjny, a dobrowolny. Jak ktoś chce sobie komplikować życie to jego sprawa i wybór i składa sobie takie oświadczenie.