Wpis z mikrobloga

Jaki jednoślad polecacie na początek? Nie mam żadnego doświadczenia, jeżdżę tylko samochodem i nie sprawia mi to żadnej frajdy. Mam przeczucie, że motocykl byłby idealny dla mnie. Jestem przepisowym i ostrożnym kierowcą więc nie mam zamiaru #!$%@?ć więcej niż 130 na autostradzie, więc szukam czegoś spokojnego i w przystępnej cenie.

#motoryzacja #motory #motocykle
  • 42
  • Odpowiedz
@Dupcia2214 dobra, zobacz sobie Zippa Scramblera. Duży, wygodny, ładny, ma właściwości pozwalające jeździć poza asfaltem, bardzo dobre oświetlenie ledowe, 6 biegów, wałek wyrównoważający więc wibracje towarzyszące pracy singla są mu nie znane. Spalanie nie przekracza 3 litrów, prędkości max do 110 licznikowo, mi udało się go bująć do 117 w sprzyjających warunkach.
  • Odpowiedz
@Dupcia2214: Zawsze to polecam w takiej sytuacji, kilka osób skorzystało z tego pomysłu i wszyscy zadowoleni. Jeśli chcesz sprawdzić, czy motocykl jest w ogóle dla Ciebie, zadzwoń do lokalnej szkoły jazdy i umów się na 2-3 godziny wstępnego szkolenia na motocyklu 125 z instruktorem. Pożyczą Ci kask i rękawice, nauczysz się podstaw, trochę pojeździsz pod okiem kogoś doświadczonego, pogadasz z gościem o motocyklach, jak przewrócisz motocykl, to nie będzie Ci szkoda
  • Odpowiedz
@Dupcia2214 >oświadczenia, jeżdżę tylko samochodem i nie sprawia mi to żadnej frajdy. Mam przeczucie, że motocykl byłby idealny dla mnie. Jestem przepisowym i ostrożnym kierowcą więc nie mam zamiaru #!$%@?ć więcej niż 130 na autostradzie, więc szukam czegoś spokojnego i w przystępnej cenie.

@zielony_goblin: jeżeli mówimy o motorowerach to tak. Jeżeli o motocyklach to tak jak @mariecziek z dużą przewagą dla ER6, bo ma wszystkie systemy, jest tani i fajnie można
  • Odpowiedz
Jaki jednoślad polecacie na początek? Nie mam żadnego doświadczenia, jeżdżę tylko samochodem i nie sprawia mi to żadnej frajdy. Mam przeczucie, że motocykl byłby idealny dla mnie. Jestem przepisowym i ostrożnym kierowcą więc nie mam zamiaru #!$%@?ć więcej niż 130 na autostradzie, więc szukam czegoś spokojnego i w przystępnej


@Dupcia2214: jest kilka sprzętów dla ciebie. Będziesz mógł nimi i 150 km/h jeździć. Największy z nich ma 500cm3 i 45 KM. na
mpetrumnigrum - >Jaki jednoślad polecacie na początek? Nie mam żadnego doświadczenia,...

źródło: image (3)

Pobierz
  • Odpowiedz
@Under4est zgadzam się z tobą w 100%, sam jeżdżę na 125cc bo na razie brak budżetu na A, ale traktuje to jako okres przejściowy. wiesz, sporo osób nie wie czy spodoba im się przygoda z motocyklem i taka tania 125cc na sezon to nie taki głupi pomysł, ale to co napisałeś jest prawda
  • Odpowiedz
@Dupcia2214: Tak szczerze to chyba żaden. Mnie zawsze jarała motoryzacja i przez dużą cześć życia całą radość z pracy czerpałem z dojazdu i powrotu :) Jeżeli natomiast motocykl ma być środkiem transportu a nie zabawką to też do tego bym podszedł ostrożnie bo pogodę w kraju mamy tak piękną, że to może się nie udać jeżeli nie będziesz dodatkowo czerpać z tego przyjemności bo nawet jak będzie pogoda to będziesz chciał
  • Odpowiedz
@Kick_Ass: nobi siedzi jak na zabawce :d nawet nogi nie wyprostował jak stanął na ziemi. Mówię jak masz ponad 180 to wysoka 125 ciężko znaleźć
  • Odpowiedz
. Po przesiadce ze 125 na 600 ccm poza wbijaniem biegów i układem klamek wszystko wydaje się inne. Jazda 125 przypomina bardziej jazdę na rowerze/skuterze. Wsiadając na 600 od razu czuć, że motocykl jest dużo cięższy, trudniejszy w manewrach, ma inny kąt skrętu i trzeba już balansować ciałem (w 125 wystarczy skręcać kierownicą, ew. podeprzeć się nogą. W 600 ten numer nie przejdzie).


@Under4est: Kurczę. Nie to, żebym się nie zgadzał.
  • Odpowiedz