Wpis z mikrobloga

Cześć,

Rozważam studiowanie zaoczne psychologii z intencją zostania psychoterapeutą. Jako że większość szkoleń w aktualnie wykonywanym zawodzie realizuję online, bo najbardziej odpowiada mi ta forma, studia również chciałbym odbyć w tym trybie.
Wiadomo, będzie parę zjazdów na których trzeba będzie pojawić osobiście.

Jestem z wielkopolski, znalazłem coś takiego:
https://www.wsbinoz.edu.pl/oferta-ksztalcenia/studia-jednolite-magisterskie/psychologia-w-skroconym-indywidualnym-trybie/opis-kierunku

Psychologia od zawsze mnie interesowała, czytam cały czas mnóstwo książek na ten temat i po prostu dorosłem do tej decyzji, teraz badam grunt. Mam regularną pracę, w której jest mi dobrze, nie mogę narzekać na warunki. Po prostu na horyzoncie świta mi 40stka i chcę zrobić coś dla siebie.

Czy możecie coś polecić w mojej sytuacji?

#psychologia #psychiatria #psychoterapia #studia #wsbinoz #uam #swps #humanum #wsb #kiciochpyta
  • 11
@Ojkofobia ja mam 44 lata i we wrześniu zacząłem psychologię zaoczne, też planuję być psychoterapeutą. Przemyśl formę zaoczną, jeżeli masz taką alternatywę. Zawsze to dodatkowy trening umiejętności interpersonalnych.
@Ojkofobia ja jestem na zaocznie w trybie stacjonarnym. Czyli mam zjazdy stacjonarne w weekend. Średnio 2 weekendy w miesiącu. Praca psychologa/terapeuty przebiega w bezpośrednim kontakcie z pacjentem/klientem, dlatego uważam, że stacjonarnie gdzie ma się bezpośredni kontakt ze studentami i wykładowcami jest wskazana. Często wykładowcy też nam o tym mówią na zajęciach.
@Ojkofobia ale wiadomo, jak nie masz możliwości stacjonarnie, to zawsze lepiej online niż wcale. Jak się dodatkowo interesujesz tematykom, to duży plus. Ja tak mam i czuję się tam fantastycznie.
@blazko @Ojkofobia
O jak fajnie, że nie tylko ja w takim wieku porywam się na coś takiego ( ͡º ͜ʖ͡º)
Planuję zacząć od października zaoczną psychologię w wersji dla absolwentów innych kierunków (3,5 roku). Pozdrawiam ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@Ojkofobia: Mam na wydziale całkiem sporo osób w wieku 35+. Długo myślały nad tym by się zapisać, dziś bardzo sobie chwalą. Weź pod uwagę, że zgodna ze sztuką ścieżka edukacyjna psychoterapeuty to 7-9 lat w zależności od nurtu.