Wpis z mikrobloga

#android #telefony #smartfon #motorola #samsung
Obecnie mam OP 6T 8/256 z Lineage OS 19, telefon w idealnym stanie wizualnym i technicznym, a bateria po 3 latach nadal wytrzymuje mi cały dzień (6-7 ha świecenia ekranu). Zastanawiam się jednak nad zakupem telefonu, który również zastąpi mi laptopa w podróży. Nie wymagam wiele, bo posiadam również normalny komputer, więc tutaj będą tylko filmy, internet i jak zajdzie taka potrzeba, to przejrzenie jakichś dokumentów. Wymogiem koniecznym jest więc możliwość podłączenie zewnętrznego monitora. Telefonu zamierzam używać długo, więc ma mieć 12GB RAM.

Pytanie nr 1: jak to jest z obsługą zewnętrznych monitorów przez urządzenia z androidem? Czy każde urzędzienie, które posiada port USB C w standarzie USB 3, będzie za pomocą odpowiedniej przejściówki przesyłać obraz?

Pytanie nr 2: załóżmy, że znajdę telefon, który może przesyłać obraz po USB. Jak android radzi sobie z monitorami ultra panoramicznymi (proporcje 21:9, rozdzielczość 2560x1920 i 3440x1440)?

Telefony, które wpadły mi w oko, to Motorola Edge 20 Pro i Motorola Edge 30 Pro. 20 to już niestety stara konstrukcja, ale ma oficjalny Lineage OS, jednak xda raczej świeci pustkami. 30 jest około rok po premierze, ale z nieoficjalnym wsparciem jest gorzej niż słabo. Oba modele posiadają USB C 3.1 z Display Port 1.4 oraz dedykowany interfejs Ready For.

Na jakie inne urządzenia powinienem zwrócić uwagę? Wiem, że Samsungi mają również dedykowany interfejs Samsung Dex oraz że Pixele mają jakieś problemy z przesyłaniem obrazu po USB, niektórzy sugerują, że to celowe działanie mające wymusić zakup chromecasta.
  • 2
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@vulcanitu nie ma przesady w tym stwierdzeniu. Podzespoły będą oferować dobrą wydajność jeszcze przez kilka lat, natomiast aktualizacje są tutaj problemem. Został jeszcze rok aktualizacji i 2 lata łatek bezpieczeństwa.
  • Odpowiedz