Wpis z mikrobloga

@CzulyTomasz: o Bitcoin FilmFest 2023
Konkretniej to były dwie imprezy luźno powiązane - Filmfest i Weekend Kapitalizmu, ten drugi nie był o Bitcoinie. Powodowało to czasem lekkie zgrzyty, bo nie wszyscy 'wolnościowcy' rozumieli Bitcoina xD Ale nieważne.

Co do samych filmów - były to dokumenty nietechniczne. Bitcoiner niczego nowego się raczej z nich nie dowie. Według mnie najciekawsze były dokumenty z Salwadoru i Wenezueli oraz te uwypuklające fakt, że Bitcoin to sposób myślenia a nie tylko pieniądz. To fajna rzecz dla zielonych, żeby trochę "odczarować złego Bitcoina", a dla wyjadaczy raczej dla zabicia czasu... ale... najbardziej podobały mi się panele po filmach, szczególnie z ludźmi którzy byli w Salwadorze specjalnie zobaczyć na własne oczy jak wygląda adopcja. W internecie każdy może bezkarnie wyśmiewać Salwador i Bukelego, a dupy nie ruszy żeby samemu sprawdzić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Don't trust, verify. Don't troll, verify. To była mocna strona imprezy. Oczywiście rozmowy kuluarowe były ciekawe w zależności z kim pogadałeś ; )

Dużą zaletą festiwalu był brak shitcoinerstwa, każdy film był skupiony wyłącznie na BTC, a jeden troszkę grillował ETH (były memy wklejane przez Cybera o PoS XD).

Było też spotkanie na chacie u Rafała Zaorskiego, to było akurat zrobione tak, żeby każdy mógł pogadać z kim chce. Nie było absolutnie żadnego programu, wystąpień, reklam. Po prostu drinki i rozmowa. Ludzie byli bardzo różni - BTC maxi, biznesmeni, członkowie różnych rad nadzorczych, ludzie powiązani z polityką, pro PiS, anty PiS. No bardzo różni ludzie, wielu niezwiązanych z BTC. Myślę, że fajnie było porozmawiać nawet z osobami, z którymi się totalnie nie zgadzasz. Daje to czasem nowe spojrzenie na stare tematy.

Cyber pisał coś, że pewnie było tam naganianie czy reklama. Nie przypominam sobie prawdę mówiąc czegoś takiego. Był jeden kijowy film zrobiony przez Microstrategy & spółka, który faktycznie był obrzydliwym naganiactwem na Bitcoina. Osobiście bym tego nie puścił ludziom, bo Bitcoin nie rozwiązuje wszystkich problemów świata, a to próbował widzom wmówić. Na szczęście poza tym jednym, to filmy były ok.

Na warsztatach nie byłem, więc nie wypowiem się.
Co się działo na chlaniu po części oficjalnej - nie wiem, bo nie piję xD
#bitcoin
  • 3