Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci duży (na polskie warunki to nawet bardzo duży), drogi (kwota łączna, bo z metra to już ujdzie) dom pod miastem, (~30 min do centrum), nowoczesny ale trochę niewspółmiernie słabo wykończony w środku. ogłoszenie wisi już długo, szacuję że ponad rok, niestety sprzedający nie przedłuża ogłoszenia tylko wystawia każdorazowo od nowa, a otodom zmienił politykę "obserwowanych" więc nie wiem ile dokładnie.

w ostatnim czasie obniżka ceny ofertowej o 5%. w rozmowie na pytanie czy jest opcja negocjacji sprzedający mówi że do max 5% (kolejnych). pojechanie i zaproponowanie minus 20% + transakcja gotówkowa jest za grube myślicie? w sensie nic nie ryzykuję, ale czy to nie strata czasu i zbędne triggerowanie sprzedawcy? przypadek jest konkretny, z przyczyn wiadomych nie będę wstawiał linku do oferty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 9
@affairz: znajomy tak chatę sprzedał. W sensie przyszedł fliper i dał cenę z ogłoszenia minus 15%+ podpisanie aktów i przelew od ręki.

Tutaj gościowi się raczej nie spieszy, skoro sprzedaje już od roku.
Jedz, oferuje. Jak łyknie twoją cenę to spoko, jak nie, to czekaj aż cena będzie dalej spadała
@BobIsYourUncle: nie dam bo to oferta bezpośrednia i jest nr tel do sprzedawcy, nie chcę sobie spalić tematu jak wykopkowi jednemu z drugim coś do łba strzeli
@Bpnn proponować chcę osobiście na oględzinach, więc mogę najwyżej napisać co mówił. a skąd wiem, że oględziny mi siądą? bo jest bardzo dużo zdjęć, rzuty, lokalizację znam i obczajałem wielokrotnie. musiało by tam czymś walić albo być coś grubo nie halo czego nie ma
@affairz: jedź i zachwalaj fajne rzeczy, ale wtrącaj "ten układ bardzo mi się podoba przedwczoraj oglądałem podobny dom i był wręcz identyczny". Nie warto #!$%@?ć się do krzywo powieszonego obrazu, a zachwalać fajne rzeczy. Ktoś włożył w to trochę wysiłku, więc zrobi mu się milej i będzie bardziej skory do obniżki. Powiedź, że Ci się podoba, ale będziesz musiał wsadzić XXX w wykończenie i ten podobny który oglądałeś jest w tej
@affairz: mysle ze nie ma szans na taki rabat. Jak gosc jest inteligentny i sie nie spieszy, to bedzie obnizal cene az zauwazy ze zainteresowanie stalo sie wieksze i sprzeda to za max jaki tylko moze. Zwlaszcza jak w gre wchodza kwoty rzedu poltora banki, to nie widze zeby ktos o zdrowych zmyslach poszedl na cene o 300k nizsza "bo przeciez juz przyjechales". Jakby sie zgodzil to chyba obudzilaby mi sie
@Kutafonix215: no tak tak, w każdym razie to co zaproponuję to i tak będzie mój max, więc jak powie nie to więcej i tak nie ogarnę. a dom wisi długo bo:
- jest na zadupiu, zero zbiorkomu, autem daleko, 30 min tylko dlatego że większość trasy bez świateł, kilometrowo to sporo wychodzi
- cena jak na Łódź ogromna, metraż też
- jest nowoczesny (bryła), ale w środku cofasz się o 20