Wpis z mikrobloga

@dzem_z_rzodkiewki: ja bym polecał patodeweloperów, nie potrafię tego uargumentować merytorycznie jakoś bardzo, ale po prostu uważam, że ta cała patologia to nie jest taka zła jak to reklamują w mediach. Trzymaj się tam byku, pozdrówki z betonowej dżungli dla Ciebie.
Z fartem.
@dzem_z_rzodkiewki: mieszkałem kiedyś na osiedlu na Zabłociu zbudowanym przez Atal i to był #!$%@? dramat. Słyszałem wszystko co sąsiad robił, do tego bary i darcie mordy studenciaków. Jeśli miałbym polecić to "mieszkaj w mieście" na Bronowicach - wszystko zaplanowane i widzisz jak osiedle będzie wyglądać na wizualizacjach bo cała działka należy do jednego deva. Z tego co widziałem to starsze inwestycje nie były całe wylane betonem tylko też zbudowane były z
@BurzaGrzybStrusJaja: a to był 5 piętrowiec? chwile mieszkałem w bloku od Atalu i nic nie bylo slychac, full żelbet wszędzie. Wszystko było w miarę ok dlatego rozważam kupno od nich
@francoisinho osiedla od budimexu wygladają jak gówno, tam się nie liczy nic, chyba najmniejsze odległości między blokami jakie się da zrobić i za mało miejsc parkingowych. Wiadomo że na Avii był najlepszy zysk po odebraniu mieszkania ale szukam czegoś z rozkładem
@affairz: po upadku CS ma tam rażąco rosnąć bezrobocie, więc nie wiem czy tak dobrze prosperuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@dzem_z_rzodkiewki: Avia była budowana w czasach, gdy obowiązywał inny współczynnik miejsc parkingowych (pozwolenie wydane dzień przed zmianą przepisów, co za przypadek ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Atal i Budimex to dla mnie podobna jakość
@francoisinho: a masz jakąś swoją subiektywną listę deweloperów lub inwestycji?
obczajałem strone nowe-inwestycje, niby spoko tylko ja chce koniecznie kupić na etapie "dziura w ziemi" żeby sobie wybrać najlepszy rozkład i wysokie piętro a tam nie ma takich filtrów gr
@dzem_z_rzodkiewki: wybór deweloperów jest tak duży, że naprawdę tylko ktoś z branży będzie kojarzył wszystkich ;⁠) odpowiem trochę inaczej - idź na spotkanie z deweloperem, poproś o pokazanie mieszkania w stanie deweloperskim, koniecznie poproś też o dostarczenie "standardu wykończenia", każdy deweloper ma to przygotowane, zawarte tam są informacje o danych technicznych i użytych technologiach. Ten sposób wydaje się być lepszy niż poszukiwanie opinii.

Jeśli natomiast mowa o opiniach to wejdź na
@dzem_z_rzodkiewki: j/w pisali, chociaz ze standardem opisanym w prospekcie informacyjnym to jeden dev opisze Ci średnicę rury użytej w łazience w mieszkaniu a inny napisze - "okna: są", Mam wrażenie jakby nie było standardu mówiącego jak dokładne ma być to info (acz lepsze to niż nic).

W Krk są regularnie organizowane "Targi domów i mieszkań" (wejściówki zazwyczaj darmowe bądź max 5 zł) na których reklamuje sie babeczka "wszpilkachnabudowie", która robi regularne
@k0rm: ciekawe czy byś zrobił lepszy mając budżet 5,30 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)

taki slowpoke przy okazji: w nagłówku tagu Planty Racławickie znalazły się nie bez powodu ;)