Wpis z mikrobloga

Po przeczytaniu wpisu @pastaowujkufoliarzu o uczciwych małych deweloperach, którzy NIGDY by się nie dopuścili dodawania statusu REZERWACJA na mieszkanie, które nie jest zarezerwowane, postanowiłem spojrzeć na dewelopera, którego już wcześniej opisywałem w jednym ze swoich wpisów. Tym razem dokładnie spojrzałem na zmiany statusów wszystkich mieszkań i to są wyniki:

18.06.2021 - ilość rezerwacji: 5 ile z nich doszło do sprzedaży: 1

28.09.2021 - ilość rezerwacji: 8 ile z nich doszło do sprzedaży: 2

12.11.2021 - ilość rezerwacji: 19 ile z nich doszło do sprzedaży: 5

27.01.2022 - ilość rezerwacji: 24 ile z nich doszło do sprzedaży: 10

Rekordzista był ciągle zarezerwowany nieprzerwalnie przez 18 miesięcy i dopiero po tym czasie został sprzedany.
Dwa mieszkania były zarezerwowane przez 14 miesięcy i po tym czasie zmieniły status na wolne.
Cóż najwidoczniej często ludzie rezygnują, a Pan Deweloper jest na tyle miły żeby trzymać tym ludziom rezerwacje ponad rok ( ͡° ͜ʖ ͡°)

My w Polsce nie manipulujemy statusem rezerwacji. Może to potwierdzić każdy mały deweloper i naganiacz na wykopie. Statusem rezerwacji manipulowano przed kryzysem w 2008 roku, ale teraz w Polsce? Nie. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
#nieruchomosci #deweloperka #mieszkaniedeweloperskie
BurzaGrzybStrusJaja - Po przeczytaniu wpisu @pastaowujkufoliarzu o uczciwych małych d...
  • 5
@BurzaGrzybStrusJaja: w inwestycji, która mnie interesuje, 90% ma status sprzedanych i zarezerwowanych. W segmencie dużych mieszkań wiszą 3 oferty, więc, w domyśle, końcówka czegoś, co sprzedaje się na pniu, więc trzeba brać, bo na moje miejsce jest 10 chętnych. No ale te oferty wiszą już pół roku. Czy ktoś tu mnie robi w bambuko? :)


@the_good_guy: "ograniczanie podaży"
A puste stoi pewnie lekko 50% xd