Wpis z mikrobloga

Myślę o zmianie auta i pomyślałem, że podpytam tutaj: potrzebuję coś, co zmieści dwumetrowego faceta, 99% czasu na autostrady, czasem wiele godzin. Auto używane ale max 4-5 lat. Chcę bajery jak keyless, aktywny tempomat, utrzymanie pasa ruchu, android auto (chętnie wirelesss), kamera 360 stopni i dobry deal ( ͡° ͜ʖ ͡°) Myślę o #peugeot 3008 i jeździłem nim kilka dni ale może ktoś będzie miał lepszy pomysł.

#samochody #auto #kiciochpyta #motoryzacja #kupnosamochodu
  • 23
@bruuh: czy merc to nie jest z reguły kiepski deal? Mam na myśl value/money. Ten merc może i spoko ale pewnie musiałby w nim siedzieć w siedzeniu najniżej jak się da i się wspinać przy wysiadaniu, dlatego myślę o 3008 i innych crossoverach
@dominik949: zwykły merc może i tak amg raczej nie tracą aż tak bardzo na wartości szczególnie jak juz ma 5 lat. Poza tym to E klasa nie sądze żeby ktoś miał problem z usadzeniem się w takim dużym aucie, to zupełnie inny segment niż 3008
jeden taki merc stoi w salonie w Rudzie Śląskiej jak go rozważasz to możesz podjechać się przymierzyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) albo
@dominik949: na to pytanie musisz sobie sam odpowiedzieć.. jak masz z tego powodu brać kredyt do końca życia to raczej nie, ale jak masz 300k w gotówce to możesz się za czymś ciekawym porozglądać, raz się żyje
sam 5 lat temu kupiłem C klase i przez ten czas straciła na wartości ok. 40k więc nie czuje się pokrzywdzony, a jeździłem sobie wygodniej niż w jakimś peżocie
@bruuh: Napisałem o dealu w kontekście liczby funkcji/bajerów jakie dostaję per 1k, nigdy nie jeździłem mercami dłużej ale 3008 miałem przez tydzień w hiszpanii i IMO niczego mu nie brakowało ale nie wiem czego nie wiem (i przegapiam), stąd pytanie. Strata wartości mnie mniej interesuje.
@dominik949: największy bajer w e63s to 4 litrowe V8 i 3 sekundy do setki, reszty nie sprawdzałem ;)
Jak chcesz coś tańszego i wciąż dobrze wyposażonego to polecam Mazde CX5, silniki nic ekscytującego bo najmocniejszy to chyba 2.5 bez turbo, ale wyposażenie za tą cene top, auto duże i bardzo ładnie wygląda na drodze w kolorze białym z pakietem black
@dominik949 3008 dziwny, na zakrętach czułem, że zaraz wypadnę.
Mam 508 i 194 wzrostu, nie polecam na zbyt długie siedzenie w aucie, wakacje i 5,5k km dało mi w kość. 3008 będzie dużo wygodniejszy. Twoje założenie jest myślę idealne pod pgt, ilość bajerów per tysiak. Pgt ma i tempomat aktywny i asystenta pasa i wszystko co sobie możesz wymarzyć przy kwocie niższej niż auta klasy premium, nie odstając przy tym jakością.
Na autostradę tylko sedan ;p


@Palladyn400: śmigam właśnie 508 sedan z 2015r ale jak pisałem, z moim wzrostem siedzę prawie na podłodze i przy wysiadaniu się muszę wspinać :D Czemu niemieckie? W sensie cały czas nie rozumiem jakie uzasadnienie ma ich wielokrotnie większa cena niż francuzy z tego samego roku z tym samym wyposażeniem
@koters: o, w końcu ktoś nie jest wpatrzony w niemieckie :D 3008 jeździłeś nowym w miarę? Ja miałem bezpośrednie (tego samego dnia) porównanie 508 I sedan polift i 3008 nówka hybryda plug-in i spoko bardzo jeździł
@dominik949: za 120k PLN to kupisz prawie nowe CX5, nie wiem czy nie pozmieniali cenników ostatnio ale serio nie musiałbyś wiele dołożyć żeby mieć nówke z salonu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dominik949: jak mam być szczery to peżot po prostu wygląda w środku jak statek kosmiczny z lat 80 i nie podoba mi się ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale oprócz tego Mazda ma po prostu lepsze wyposażenie, mam jedną taką w rodzinie i już środkowa wersja (Hikari?) ma już wszystko czego potrzebujesz, duży ekran z google maps, HUD, automat, normalny 4 cylindrowy silnik. Aa jeszcze jedna kwestia któa