Wpis z mikrobloga

Poleci mi ktoś jakąś pompkę do amortyzatorów? Moim głównym wymaganiem jest to, żeby nie tracić ciśnienia podczas odpinania zaworu. Problem mam szczególnie podczas pompowania dampera. Mam jakąś budżetową beteo i jest dramat, namachać się trzeba jak cholera a i tak ciśnienie ucieka. Jeżeli chodzi o widelec to jest ok bo tam duża objętość i stosunkowo małe ciśnienia, ale napompowanie dampera to już sztuka. Niby jest dwuetapowy zawór ale jakoś średnio działa.
#enduromtb #mtb #rower
  • 7
@roadjoker: @PrzekliniakCQ dokładnie tej pompki używam, i właśnie podczas odkręcania tego dwustopniowego zaworu zawsze masa ciśnienia ucieka z dampera dlatego szukam czegoś nowego. Widziałem kiedyś w terenie u kogoś pompkę z zaworem który był otwierany za pomocą przycisku za pomocą sprężyny tam zamykanie było natychmiastowe
@PrzekliniakCQ:dokładnie tak jej używam, z widelcem nie mam problemu, ale tam jest trochę inna sytuacja niż z damperem, masz duża objętość i małe ciśnienia. W damperze jest odwrotnie i tam bardzo szybko ciśnienie spada przy wykręcaniu tej szpilki co zamyka zawór.