Wpis z mikrobloga

Uwaga - #rakcontent

Mój były pracodawca - międzynarodowy bank, korpo jest moim byłym pracodawcą po tym jak rok temu nie dostałem podwyżki i promocji po kilku latach ciężkiej pracy - prosta sprawa w świecie #programista15k (wszyscy się śmiali z sytuacji, że z moją robotą powinienem być dużo wyżej...)

Ale promocji też trochę nie dostałem bo przed dorocznymi promocjami rok temu korpo ogłosiło nową strategię, że w każdym dziale na dyrektorskich stanowiskach ma być minimum 1/3 kobiet w ciągu najbliższych 3 lat, a w moim było słabo bo #it.

Praktycznie natychmiast rzuciłem papierami i odszedłem - znalazłem sobie fajniejszą pracę i jestem ultra zadowolony.

W tym roku mój kumpel w poprzedniej pracy - powiedziałbym pierwszy do awansu i promocji, nie dostał xD

Teraz otwieram LinkedIn i co prawda sąsiedni dział, więc inna pula ludzka, ale jakiś różowy pasek, BAka chwali się, że została wypromowana na dyrektora...
... i mnie by to zupełnie nie ruszało za wyjątkiem tego, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy ostatnie 8 miesięcy spędziła na urlopie macierzyńskim xD
... i mnie by to zupełnie nie ruszało za wyjątkiem tego, że kompletnie bezczelnie w swoim #chwalesie wpisie nie napisała wprost, że to z powodu gender balance w firmie.

Haaa Tfu Korporacjo...
  • 5
  • Odpowiedz