Wpis z mikrobloga

Ile NAPRAWDĘ kosztuje budowa domu w 2023 roku? #budujzchaferem

Budowa domu do stanu deweloperskiego (pod wykończenie) kosztuje od 4000 zł do 6000 zł za m2. W filmie pokazuję, z czego wynikają tak duże różnice oraz omawiam koszty budowy na podstawie bardzo szczegółowego kosztorysu budowy.

https://www.youtube.com/watch?v=KZDI5jt9kf8
Kosztorys dotyczy tego projektu: https://domymodelowe.pl/
Jeżeli ktoś chce omawiany kosztorys (XLS), to prośba o email: slawek(at)poradnik-budowlany.com

Ps Nowy kurs "Budowa domu od zera do stanu deweloperskiego: zarządzanie budową i kontrola prac": --> https://jaksiewybudowac.pl/zarzadzanie-budowa-i-kontrola-prac/ :)

#budujzchaferem #budowadomu #budujzwykopem
  • 14
@chafer: nie oceniam merytoryki twojego kursu, bo go nei znam, ale zgadzam się z przedmówca, w ciul ostatnio powstało kursów za gruba kasę związana z budową domu. Tu 600zl na temat kredytu, tu 1200 jaki projekt domu wybrać, kolejne 500 jak się nie #!$%@?ć na formalnościach w urzędzie itp xdd i każdy twierdzi że jest niezbędny i potrzebny :D jeszcze trochę i będzie trzeba kredyt na same szkolenia brać
@chafer kosztuje tyle przez firmę. jak ktoś będzie budował sam , samemu kupując materiały i szukając ekip to cena schodzi 30 procent. (Tyle mniej więcej wynosi marża deweloperów.)
o kurcze ale drożyzna - tysiak za taki kurs. kogos pogięło. szczególnie teraz gdy wszystko stoi.

pozdrawiam serdecznie


@RuchaczSpychacz: Dlaczego uważasz, że to wysoka cena?

nie oceniam merytoryki twojego kursu, bo go nei znam, ale zgadzam się z przedmówca, w ciul ostatnio powstało kursów za gruba kasę związana z budową domu.


@komakow: Cóż, nie wiem co robią inni twórcy, ale ja swoje kursy sprzedaję od 4 lat i możesz ocenić
Ile jest warty kurs, dzięki któremu unikniesz błędów i straty pieniędzy podczas budowy? Moim zdaniem znacznie więcej niż 950 złotych i... dlatego od maja cena rośnie o ok. 500 złotych.


@chafer: nie obraz się, ale dokładnie ta samą formułkę można przeczytać pod każdym tego typu kursem xd
Nie twierdzę że twój kurs nie jest przydatny, pewn i jest, w ogóle nie chodzi mi o twój kurs, a raczej o trend, że
@chafer: nie obraz się, ale dokładnie ta samą formułkę można przeczytać pod każdym tego typu kursem xd


@komakow: Racja, ale w tym przypadku to prawda. :-) A całkowicie poważnie: wiem, ile wart jest kurs i wiem - patrząc po liczbie złożonych zamówień - że cena jest na właściwym poziomie. To, że na rynku jest wiele kursów o różnej wartości merytorycznej to inna sprawa i też zauważyłem, że jest ich zatrzęsienie
a wystarczy iść do specjalisty, podzwonić, popytać ludzi, którzy się wybudowali lub zajmują się tym zawodowo i obędzie się bez kursu


@MatiPuchacz: A to też dobra droga, jeżeli mamy dobry kontakt z takimi fachowcami i są skłonni nam bezpłatnie pomóc na każdym etapie budowy.

poniżej 0.5M

fundament musisz doliczyć i można mieszkać


@kilobajt: Oczywiście, że można. :) Wielu inwestorów pobudowało takie domy i są zadowoleni. Bodajże w zeszłym roku były